Haber

İstanbul’da minibüs ve taksileri taksiye dönüştürme kararı

İSTANBUL (İGFA) – Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen 2022/12 sayılı UKOME ajandasında; 1803 minibüs ve opsiyonel taksi dolmuşların taksiye dönüştürülmesi, minibüs ve taksi dolmuş hudutlarında güzergah düzenlemesi ele alındı.

İstanbul genelinde 163 ve 443 güzergahta toplam 5 bin 599 adet, 45 güzergahta ise 322 adet minibüsün hizmet verdiğine dikkat çekilirken, güzergah iptali ile paralel giden sınırlarda düzenleme ve sınır optimizasyonu çalışmalarının yapıldığı belirtildi. raylı sistemler ve otobüs hatları, minibüslerde mevcut güzergâhlara göre. dikkat çekildi.

Toplantıda, minibüs hatlarına ilişkin yolcu sayısı, seyahat süreleri ve sefer sayılarının, ihtiyaç fazlası kapasitelerin belirlenmesi amacıyla Toplu Taşıma Yönetim Sistemi ile belirlendiği ve yapılan incelemeler sonucunda İstanbul genelinde toplam 1.803 minibüsün yedekli bulunduğu, dönüşüme katılacak minibüslerin ise 8 yolcu kapasiteli taksiye dönüştürüleceği belirlendi. Daha uygun bir dönüşüm olacağı kanaatine varıldığı kaydedildi.

Dönüşüme isteğe bağlı olarak katılacak minibüs ve taksi minibüs plaka sahiplerinden; araç taahhütlerinde; 8+1 koltuklu araç olması, araçta sürücü güvenlik bölmesi olması, İstanbulkart ile entegre olması, farklı ödeme seçenekleri olması, bilgi ekranı olması, kamera/ araç takip sistemleri

Bu arada İstanbul genelinde 45 hatta taksi güzergahından 20 güzergahta 322 minibüs seferinin etkin bir şekilde çalıştığı, 25 güzergahta ise çalışmadığı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu