Ekonomi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan’dan dikkat çeken asgari ücret sözleri: 14 bin TL yapacağız

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan katıldığı canlı yayında gündeme ait açıklamalarda bulunurken, minimum fiyatla ilgili söyledikleri dikkat çekti. Mevcut taban fiyatın millete yakışmadığını söyleyen Erbakan, en az yüzde 50 artırım yapılması gerektiğini belirtti.

“ASGARİ ÜCRETİ 14 BİN TL YAPACAĞIZ”

Erbakan, “Asgari ücreti 14 bin TL yapacağız. Bekar bir çalışanın aylık çalışma maliyeti 9 bin 750 TL haline gelmiş. Böyle bir asgari ücret milletimize yakışan bir şey değil. Enflasyon da dikkate alınırsa yüzde 50 artış yapılması lazım. 2 trilyon faiz ödeyeceğiz, diyorlar, bu tam bir felaket. Emekli olsunlar da bir an evvel denk bütçe yapılsın artık” sözlerini kullandı.

“6’LI MASA DESTEK TALEBİNDE BULUNDU”

6’lı masadan destek talebinin geldiğini iddia eden Erbakan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“6’lı masa takviye talebinde bulundu. Gelecek ve Saadet Partisiyle görüşmelerimiz oldu ulusal görüş etrafında toplanmak için ancak onlar şu anda masada kalmayı tercih ettiler. O masada birçok yanlış var. Gelmek isterse DEVA Partisi de olabilir ancak bu türlü bir şeye pek yanaşmazlar.”

“LGBT DERNEKLERİ AK PARTİ VAKTİNDE AÇILDI”

“CHP’ye de tepki var ama LGBT dernekleri de AK Parti zamanında açıldı. LGBT bireylere haklarını vereceğiz diyor CHP ama şu anda yetki sahibi olanlar da bunların açılmasına izin vermişler. 2015’te 25 tane LGBT derneği olduğunu görüyoruz. İktidara gelince LGBTİ derneklerini kapatacağız. Tüm dinlerde yasaklanmış bir sapkınlıktır. İstanbul mukavelesi de bunlarla ilgili. 6284 onun uzantısı ve uygulanması devam ediyor. İstanbul Mukavelesi ailenin temeline konulmuş bir dinamit üzere.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu