Yaşam

Son Yıllarda Sürücülerin Hayatını Kolaylaştıran 9 Sürüş Destek Sistemi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımız çok daha kolay hale geldi. Bu gelişmelerle birlikte sürüş asistanları da hayatımıza girdi. Bu içeriğimizde sürüş asistanlarını derledik!

1. Eller serbest sürüş modu

Seyir veya serbest sürüş modu olarak da bilinen bu teknoloji sayesinde acil bir durumda telefona bakmanız gerektiğinde de güvenli sürüş sağlıyorsunuz.

2. Otomatik sürüş modu

Teknoloji sayesinde artık herkes araba kullanabiliyor. Otomatik sürüş modu sayesinde aracınızı kendiniz park edebilir ve güvenle seyahat edebilirsiniz.

3. Otomatik acil fren sistemi

Bazen sürücüler dikkatsiz olabilir ve bu bir kazaya neden olabilir. Otomatik acil fren sistemi ile aracın önündeki cisimler algılanarak fren sistemleri devreye giriyor.

4. EyeSight özelliği

Kazaları önlemek için birçok teknoloji geliştirilmektedir. EyeSight özelliği de bu teknolojilerden biridir. EyeSight, aracın önündeki nesneleri algılar ve aracı durdurur.

5. Kör nokta uyarı sistemi

Sürücülerin genellikle trafikteyken çok dikkatli olmaları gerekir. En ufak bir dikkat dağınıklığı bile bir kazaya neden olabilir. Ancak bazen dikkatli olunsa da kör noktalara girdiği için kazalar önlenemiyor. Kör nokta uyarı sistemi sayesinde bu kazaların da önüne geçilmektedir.

6. Şeritte kalma yardımcısı

Sürücüler bazen yorgunluk nedeniyle şeritte kalmakta zorlanırlar. Şeritte Kalma Asistanı, sürücülerin şeritlerinde kalmalarına yardımcı olur.

7. Otomatik uzun far sistemi

Özellikle geceleri sürekli uzun far kullanıldığında karşıdan gelen sürücü çok rahatsız oluyor. Otomatik uzun far sistemi, farların uzun veya kısa olması gerektiğine sürücüler için karar verir.

8. Kamera sisteminden sonra

Çoğu sürücü aracın arkasını görmediği için tamamen içgüdülerine güvenir ve araca yön verir. Ancak arka kamera sistemi sayesinde bu sorun ortadan kalkmış olacak.

9. Hız sabitleyici

Hız sabitleyici, özellikle uzun yollarda sürücülerin yorulmasını önlemek ve işlerini kolaylaştırmak için oldukça işlevseldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu