Haber

İstanbul’da Yasadışı Uyuşturucu Operasyonu: 6 Gözaltı

İstanbul’un 5 farklı ilçesinde düzenlenen operasyonlarda; 2 milyon 700 bin lira değerinde 4 bin 384 adet kaçak kanser, şeker, botoks ve mide ilacı ele geçirildi. Operasyonlarda 6 zanlı gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Kaçakçılık Hataları ile Emniyet Müdürlüğü ekipleri; Kasım-Aralık aylarında yurda yasa dışı yollardan getirildiği ve piyasaya sürüldüğü belirlenen uyuşturucu madde için Fatih, Pendik, Eyüp, Kadıköy ve Avcılar ilçelerindeki 5 farklı adres, depo ve iş yerine operasyon düzenlendi.

Anılan adreslerde yapılan aramalarda, aralarında kanser, diyabet, botoks ve mide hastalıklarının tedavisinde kullanılan ve maliyeti 2 milyon 700 bin liraya çıkan ilaçlar da dahil olmak üzere çeşitli markalara ait 4 bin 384 adet geçersiz ilaç ve üretiminde kullanılan ekipman ele geçirildi. ve piyasaya arz eden sahte ilaçlar ele geçirildi.

Yasadışı uyuşturucu operasyonunda 6 zanlı yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler hakkında “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefet” adı altında süreç başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu