Haber

Yol Bakım ve Onarım Çalışmaları Nedeniyle Trafik İşaretlerine Uyulması Zorunludur

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kısımlarında yavaş gitmek, trafik levha ve işaretlerini takip etmek gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre, Bolu-Düzce il sınırı Anadolu Otoyolu-Abant Kavşağı 3-7. Bolu Dağı Tüneli Ankara ve İstanbul istikametlerinde havalandırma sistemi ile ilgili jet fanların aylık periyodik bakımları yapılmaktadır. Bu nedenle Ankara istikametindeki yolun bazı şeritleri trafiğe kapatılarak sürücüler başka şeritlere yönlendiriliyor.

Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) Kesimi Otoyolu Gelibolu Güney-Lapseki kavşakları 1-3. 1915 Çanakkale Köprüsü ve yaklaşım viyadüklerinde yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle kilometrelerce sağ şerit ve yer yer sol şerit çift yönlü trafiğe kapatıldı.

Gaziantep-Şanlıurfa il sınırı Gaziantep-Şanlıurfa Karayolu-Birecik Kavşağı 18-23. Üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle Şanlıurfa istikameti trafiğe kapatılarak bölünmüş yolun bir kısmından çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır.

Artvin-Erzurum yolunun 0-38. 13 tünelde elektrik-elektronik sistemlerinin bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten 17.30’a kadar denetimli olarak gerçekleştirilecek.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 10-11 ve 22-25. Kilometrelerce üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından çift yönlü olarak yapılıyor.

Bergama-Soma yolunun 8-10. kilometre, kavşak imalat çalışmaları nedeniyle sürücüler servis yoluna yönlendiriliyor.

Osmancık-Merzifon yolunun 13-17. Kilometresindeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından ulaşım çift yönlü olarak devam ediyor.

Kelkit Kavşağı-Erzincan-Erzurum yolunun 19. kilometresinde yer alan Havalimanı Kavşağı’nda sinyalizasyon bakım ve onarım çalışması nedeniyle sürücülerin trafik levhalarına ve işaretlemelere dikkat etmesi gerekiyor.

Çanakkale-Ezine yolu 17-19. Fore kazık çalışması nedeniyle ulaşıma ayrılan yolun bir kısmından çift yönlü izin veriliyor.

Kaş-Demre-Finike yolunun 64-65. Kilometrelerce yapılan kanalizasyon altyapı çalışması nedeniyle sürücülerin trafik levhalarına ve işaretçilere dikkat etmesinde fayda var.

habererdemli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu