Teknoloji

Volkswagen Passat Sedan Türkiye’de Satıştan Kaldırıldı

Alman otomobil devi volkswagen , geçtiğimiz aylarda bir açıklama yaparak Passat Sedan için yolun sonuna gelindiğini duyurmuştu. Açıklamaya göre Passat Sedan üretimi 2022’nin sonunun prestijiyle sona erecekti. “Passat Variant” ve “Passat Alltrack” istasyon vagonumodeller üretilmeye devam edecek.

Şimdi bu konuda değerli bir gelişme yaşandı. Volkswagen Türkiye, Passat Sedan web sitesinden kaldırıldı . Yani Türkiye’de Passat Sedan satışları sona erdi. Passat seven tüketicilerin Variant veya Alltrack versiyonlarını satın alma olasılığı daha yüksektir. devam edebilirler.

Passat gitti. Yerine ne gelecek?

Elektrikli otomobil devrimini önemseyen şirketlerden biri de Volkswagen. Hatta şirket Haziran 2022’de bir etkinlik düzenlemişti. ilk tamamen elektrikli sedan modeliID.AERO’yu tanıttı. Haberimizin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.ID.AERO, şu anda kesin bir açıklama olmasa da, Volkswagen Passat’ın değiştirecek.

Üretilen ilk Passat ile son Passat arasındaki fark ortada

İlk Passat 1973’te piyasaya sürüldü ve doğal olarak son modelden oldukça farklıydı. Yaklaşık olarak 50 yıllık tarihinde Hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde çok satanlar listelerini sonsuza dek zorlayan Passat, yakışır bir veda yaptı. Şirket 2022’de 1973 adet üretecek. Passat Sınırlı Üretim” üretildi. Bu lüks sedan. bu son.

Bugüne kadar üretilen tüm Passat modelleri için:

Volkswagen’in yeni fiyat listesine aşağıdan göz atabilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu