Haber

Konya Büyükşehir’e Veri Merkezi Kurulması İstişare Toplantısı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kentteki kamu kurumları ve üniversiteler başta olmak üzere çeşitli sanayi ve ticari kuruluşlara hizmet verecek bir bilgi merkezi kurulması için ön istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, kamu kurumları ve çeşitli kuruluşlara hizmet verecek veri merkezi kurulması konusunda istişare toplantısı düzenledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Harun Yiğit, sürekli gelişen bilgi teknolojileriyle birlikte her geçen gün daha fazla veri üretildiğine dikkat çekti.

Üretilen verilerin depolanması için daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Yiğit, veri merkezlerinin kurumların hassas verilerini depolamak, yedekleme ihtiyaçlarını karşılamak, iş sürekliliğini sağlamak veya müşterilerine bulut tabanlı hizmet sunmak gibi değerli ihtiyaçlarına yanıt verdiğini söyledi. Hizmetler.

Toplantıda katılımcılara, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Müdürlüğü’nün 2015 yılında yürüttüğü Veri Merkezleri Bölge Uygunluk Araştırma Projesi hakkında KOP yetkilileri tarafından bilgi verildi. Projenin günümüz şartlarına uyarlanması konusunda değerlendirmeler yapıldı. Toplantıya katılan tüm kurum ve kuruluşların yetkilileri, mevcut bilgi teknolojileri envanterleri ve planlanan bilgi merkezinin kapsamının ne olması gerektiği konusunda görüşlerini dile getirdi.

Veri merkezi kurulumuna yönelik düzenlenen ön istişare toplantısına; Toplantıya KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Mevlana Kalkınma Ajansı, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odası’ndan yetkililer katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu