Haber

Kartal’da 3 bloklu sitede tedirgin edici görüntü

Kartal Petrol İş Mahallesi’nde 3 bloktan oluşan 84 daireli sitenin kolonlarındaki çatlaklar site sakinlerinde tedirginliğe neden oldu. Elle dokunulduğunda düşen beton parçaları ve çürüyen demir, binalardaki riski ortaya çıkardı. Taşıyıcı kolonlardaki çatlaklar nedeniyle evlerinde korku yaşadıklarını belirten site sakinleri, TOKİ’nin mayıs ayında başlattığı ‘Yarısı Bizden Kampanyası’ndan yanıt bekliyor.

“YAKLAŞIK 10 YILDIR BU BÖYLE OLDU”

Bina sakini Faruk Erbaşlı, “Binamız geçmişte deniz kumu ile inşa edilmiş bir bina. Kentsel dönüşüm için başvurular yapıldı. Sitemizde 3 blok, her blokta 28 daire olmak üzere toplamda 84 daire var. Yaklaşık 450-450 daire bulunuyor. Burada 500 kişi yaşıyor. Yaklaşık 10 yıldır burası bu halde.” . Son günlerde kentsel dönüşüm kampanyasının başlamasıyla birlikte daha çok gündeme geldi. Bina sakinleri, ‘Kampanyaya dahil olalım’ dediler. Yarısı bizden.’ Bir an önce projenin tasarlanmasını ve kampanyaya katılarak bize teklif verilmesini istiyoruz. Sürecin bir an önce hızlandırılmasını istiyoruz. Süreç hızlandırılmadığı takdirde burada huzursuzluk yaşanacaktır. Sütunların durumunu görüyorsunuz. Geceleri kimse rahat uyuyamaz. Kimse başını yastığa rahat koyamaz. Daha dün burada deprem oldu. “İnsanlar depremin ne zaman olacağını düşünüyor” dedi.

“1999 DEPREMİNDEN SONRA ÇATLAKLAR OLUŞTU”

Bina sakini Şerif Ali Kurt, “Bu binanın ilk sakinlerinden biriyim. Burası kooperatif binası, 1988’de ilk gelenlerden biri de bendim. O günden bu yana burada oturuyoruz. Binamız 40 eski bir bina. 1999 yılındaki depremden sonra oluşmuş bu çatlaklar. Ama benim gibi maddi sıkıntı yaşayanlar da var.” Emekliler var, geliri düşük olanlar var. Kentsel dönüşüm olunca binamızı yenilemek istedik. KiPTAŞ’a gittik, çok para verdiler. TOKİ’nin ‘Yarısı Bizden’ Kampanyasına katıldık. Bazı bina sakinleri ise katılmak istemedi. Benim gibi emekli olanlar e-devlet üzerinden başvuru yapamadılar. Tek kurtuluşu TOKİ’de buluyoruz. Durumu görüyorsunuz, bir an önce gelip bizi yönlendirmelerini istiyoruz. Sonuçta binamız 40 yaşında ve sorun yaşıyor, insanlar tedirgin oluyor. Deprem korkusuyla yaşıyorlar. Bu duruma çözüm arıyoruz. ” söz konusu.

savurajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu