Haber

İSTANBUL-CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RAMİ KÜTÜPHANESİ-1’DE GENÇLERLE BULUŞTU

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Rami Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi. Erdoğan programda gençlerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Rami Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, gençlerle sohbet ederek sorularını yanıtladı. Programın başında bir konuşma yapan Erdoğan, “Genç, dinamik, cesur, gözleri parlayan, vatan ve millet kokan yol arkadaşlarımı bana nasip eden Rabbime hamdolsun. eski harap olmuş düzeni değiştiriyor “Çeşitli kanallardan kasıtlı olarak yayılan umutsuzluk dalgalarına asla itibar etmeyin” dedi.

Erdoğan, “Seçilme yaşını önce 25’e, sonra 18’e indirdik. Neden yapmadılar? ‘Meclisi çocuklarınıza mı bırakacaksınız?’ Partiyiz dediler.İzmir’de gençlik kolları başkanımı aday göstererek bu konudaki kurumsal statümüzü gösterdik.CHP genel başkanı böyle bir adım atmadı, atamaz.Neden?İçler acısı.siz Zihniyet devrimi olmadan böyle bir adım atamazsın. Burası daha düne kadar Rami Kışlası. Burası daha sonra Rami yemek pazarı oldu. Gıda pazarında çalıştım. Buranın durumunu biliyorum. Daha sonra buranın farklı bölgelere taşınması süreci yaşandı. Kültür ve Turizm Bakanımla burayı görüştüm. Sağolsun işi halletti. Bir yokuş olan bu yeri şimdiki haline getirdi. Türkiye.” Eski Türkiye ile günümüz Türkiye’sini karşılaştırabilmek için eski Türkiye’yi bilmek gerekiyor.

İstanbul’un belediye başkanı olmadan önceki durumunu hatırlatan Erdoğan, “İstanbul susamıştı. Cumhurbaşkanınız İstanbul’u susuzluktan kurtardı. Eski Haliç’i hemen hemen hepiniz bilmiyorsunuz. Koklamak imkansızdı. Balık falan alamıyordu. Orada öyle bir hal vardı ki Aliböyke’deki pis suyu taş ocağına aktardık yine tülbent gibi kiri tülbentin üzerine bırakıp Haliç’e geri gönderdik suyu taş ocağında kaldı o çamur tabakası .Orada oyun alanı yaptık.Haliç’in pis kokusundan çevreyi kurtardık.Boğaz’ın suyu tünellendi.sınır Haliç Kongre Merkezi mezbahaydı.Orada oluklar vardı.Rezaletti.Adımı aldık. Kadir Bey benden sonra yeni yaptı. İstanbul’da böyle bir çalışmanız var mı? CHP’lilere sorun. Ne yaptınız?” Istranca Dağlarından İstanbul’a su getirdik. Ben CHP’yi 3 şeyle tanımlarım. Çöp, çukur, çamur. Çöp dağlarını kaldırdık, susuzluğunu giderdik. 50 bin doğalgazlı ev vardı. Görevden ayrıldığımda 1 milyon 200 bin eve doğalgaz getirdik” dedi.

“HESAP UZMANLIĞINDAN EMEKLİ OLDU, SİYASETTEN EMEKLİ OLALIM”

Kılıçdaroğlu’nun gençliğe yaklaşımını eleştiren Erdoğan, “Seçilemeyeceği yerlerden aday gösterdi. Neden? Çünkü gençlere güvenmiyor. Bu kişi en büyük rakibi olarak gençleri görüyor. Ben sizin vereceğinize inanıyorum. Gençlerimizin karar sistemlerinde bulunmasına tahammül edemeyenlere en güzel yanıt 28 Mayıs’ta.’ ‘de bu cevabı verirseniz ertesi gün 29 Mayıs. toplam oyu 1’e ulaşmayan partilere de ‘Ben muhasebeciyim’ diyor.” Şaşırdım. Bunu siyasete gömmek için 28 Mayıs kararını ona göre verin. Muhasebeden emekli oldu, siyasetten de emekli olalım. Gençlerimizin bunun hesabını sandıkta vereceklerine inanıyorum” dedi.

“DEPREM BÖLGESİNDEKİ BİZ İNSANLAR BU KADAR İMKANSIZ OLABİLİR Mİ?”

Deprem bölgesindeki halka yaklaşımlara değinen Erdoğan, “Siyasi ömrünü 3-5 gün uzatmak için milletin sınırlarıyla oynayanları siyasetten emekli edeceğiz. Çirkinleşen siyasi dilin sahipleri tremor bölgesindeki insanlara hakaret mi ediyor siz çalışıyorsunuz otellerden insanları kovuyorsunuz bunu göreceğiz 28 Mayısta onlara gereken dersi vereceğiz. Şans eseri Devlet Bey ile birlikte 6 depremle şehrimizi ziyaret edeceğiz.Ne dertleri varsa onlardan kurtulmak istiyoruz.Ayrım yapmadan en çok yardım eden insanlar olmalıyız. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Koltuklarını korumak için sizi korkutmaya çalışanlara, sizi kendi çıkarları için kullanmak isteyenlere, gençlerimizin ‘yeter’ diyeceğinden şüphem yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu