Haber

DSİ, depremden etkilenen illerde sulama altyapı projelerini tamamladı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kahramanmaraş’ta depremlerden etkilenen illerde tarımsal üretimi eski haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, depremlerin ardından başlattığı sulama altyapı projelerinin bakım onarım çalışmalarının büyük bölümünü tamamladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; DSİ Genel Müdürlüğü, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından başlattığı sulama altyapı projelerinin bakım onarım çalışmalarının büyük bölümünü tamamlayarak, tarım arazilerini yeniden suya kavuşturdu. Bölgede toplam uzunluğu 56 kilometre olan flütlerde bakım ve onarım çalışması yapıldı. Ayrıca 12,4 kilometre sulama kanalı imalatları ve 1,2 kilometre işletme bakım yolu onarımları tamamlandı.

BAKAN YUMAKLI ÖNCELİĞİMİZ ÜRETİME KESİNTİSİZ OLMAMAK

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Depremden etkilenen illerimizde tarımsal üretimin aksamaması ve topraklarımızın susuz kalmaması için sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. verimli topraklarımızı suyla buluşturun, biz de üreticimizin her zaman yanında olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu