Haber

Bülent Turan kimdir?

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, İçişleri Bakan Yardımcılığına eski AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan atandı.

17 Ocak 1975’te Çanakkale Lapseki’de doğan Turan, İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ve ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı.

2002-2006 yılları arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Bülent Turan, 2011 Genel Seçimlerinde AK Parti İstanbul Milletvekili olarak TBMM’ye girmiştir.

24. Dönemde TBMM Adalet Komisyonu ve İnsan Hakları Komisyonu Üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevine devam etti. Haziran ve Kasım 2015 Genel Seçimlerinde AK Parti Çanakkale Milletvekili olarak TBMM’ye giren Turan, 26. Dönemde AK Parti Grup Başkanvekili oldu. 14 Kasım 2017’de ikinci kez küme başkan yardımcılığına seçildi. (HABER MERKEZİ)

kahramankazan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu