Haber

Başkan Özyiğit’ten Miray Ulaş’a tebrik ziyareti

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Türkiye’nin ilk kadın paratriatletçisi, milli yelkencisi ve yüzücüsü Miray Ulaş’ı evinde ziyaret etti. Lider Abdullah Özyiğit, Japonya’nın Hiroşima kentinde düzenlenen 2022 Paralimpik Dünya Yelken Şampiyonası’nda dünya ikincisi olan Miray Ulaş’ı tebrik etti. “Eviniz bir madalya cenneti gibi. Siz değerli sporcularımızın her zaman arkalarındayız. Başarılarınızla gurur duyuyoruz.”konuştu

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, yüzmede 39 Türkiye şampiyonluğu kazanan ve yelkende dünya üçüncüsü olan Paralimpik milli sporcusu Miray Ulaş ve ailesini konuk etti. Evin her köşesinde madalya ve kupaları gören Lider Abdullah Özyiğit Miray Ulaş’ı tebrik etti. “Siz isteyin biz yapalım. Her zaman yanındayız. Başarılarınız daim olsun.”Yenişehir Belediyesi’nin düzenlediği ve Miray Ulaş’ın daha önce de yarıştığı triatlon yarışları hakkında konuşan Lider Özyiğit, “ Yenişehir ilçesi denize sıfır bir ilçe olup spor yapmaya uygundur. Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak hem şehrimiz hem de ilçemiz için değerlidir. Umarım dünya şampiyonalarına da ev sahipliği yaparız. Bu konuyu Avrupa Triatlon Federasyonu Başkanımızla görüşeceğim.”ifadelerini kullandı.

Milli yelkenci ve yüzücü Miray Ulaş, Yenişehir Triatlonu’nun kent için çok değerli olduğunu vurgulayarak, spora ve sporcuya gösterdiği ilgiden dolayı Lider Özyiğit’e teşekkür etti. ulaşmak “Mersin’in pisti çok güzel. Triatlon yarışları için farklı ülkelerden gelen yarışmacılarla konuştuğumda onlar da parkuru çok beğendiler. Paratriatlon Dünya Kupası yarışlarının da Yenişehir’de olmasını temenni ediyorum.” açıklamasını yaptı. Doğum günü de bulunan Miray Ulaş, bu ziyaretin kendisi için çok anlamlı bir doğum günü hediyesi olduğunu sözlerine ekledi.

Mersin doğumlu Miray Ulaş paralimpik milli yelkenci ve yüzücüdür. Doğuştan sağ eli kesilen 24 yaşındaki milli sporcu, Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye’nin ilk kadın paratriatletçisi Miray Ulaş, Paraswimming’de 39 Türkiye Şampiyonluğu, Türkiye 2.’liği, dördü Kıtalararası Boğaz Yarışı olmak üzere beş açık su yüzme yarışına katıldı ve Samsung Kıtalararası Boğaz Yüzme Yarışı’nda 6,5 ​​km yüzdü. . Para Sailing Şubesinde; 4 kez Türkiye Şampiyonu, Avrupa 5.’si, 2 kez Avrupa 4.’sü, Dünya 8.’si, Dünya 6.’sı, Dünya 5.’si. başarıları da yer almaktadır. Ulaş, 16-21 Eylül 2021 tarihlerinde Mersin’de düzenlenen Para Sailing Türkiye Şampiyonası’nda İtalya’da düzenlenen Paralimpik Dünya Yelken Şampiyonası’nda birincilik elde etti ve şampiyonada bronz madalya kazanarak dünya üçüncüsü oldu. Ayrıca milli atlet Miray Ulaş, geçtiğimiz Ekim ayında Japonya’da düzenlenen Money Sailing Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak dünya ikincisi oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu