Haber

Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve Geleceği Besle Ödül Töreni için hazırlıklar başladı

Güvenli İş Platformu tarafından geçtiğimiz yıl alanında uzman STK’lar, gıda ve tarım alanındaki kurumlar ve Tarım ve Orman Bakanlığı ortaklığında düzenlenen Güvenilir Ürün Zirvesi ve Geleceği Besle ödül töreni ile önemli bir farkındalık yaratıldı. Bu farkındalığı artırmak ve uluslararası boyuta taşımak amacıyla ikincisini düzenleme kararı alan Zirve komitesi, etkinliğin Uluslararası Sağlıklı Eserler Zirvesi adı altında 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde gerçekleştirileceğini duyurdu.

AFET BÖLGELERİNDE TARIM EKONOMİSİNE DİKKAT ÇEKİLECEK

Deprem felaketinden etkilenen illerde tarımsal üretime ve tarım ekonomisine dikkat çekmek için ‘El Ele’ temasıyla gerçekleştirilecek Tepe programında uzman konuşmacıların yer aldığı paneller, yemek tarifi denemeleri ve israfa dur diyen atölyeler yer alıyor. ve 22 ülkeden kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılacağı ülke masası. toplantılar yapılacak. Ayrıca depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende ve Kooperatif El Ele Masaları’, kesim profesyonelleri için ‘Kariyer Buluşmaları’ ve ‘Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışı’ da bu yılki zirvede Türkiye ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. program.

100 HEYETİ ÜYE DEĞERLENDİRME YAPACAK

“Geleceği Besliyoruz” mottosuyla ülke genelinde ikinci kez düzenlenecek Geleceği Besle Ödülleri ile büyük-küçük, kurum-kişi ayrımı yapılmadan ve başvuru bedeli alınamayan iş ve projeler, gıda ve tarım sektörüne anlamlı bir katkı hedeflenirken duyulacaktır. Ürün güvenliği konusundaki başarılı çalışmalarıyla tüketici sağlığına katkıda bulunan, yenilikçi bakış açısıyla sürdürülebilirliği pekiştiren ve kıt kaynakların kullanılması konusunda sorumluluk hissederek aksiyon alan ürün/firma veya kuruluşlara verilecek Geleceği Besle Ödülleri, 100 uzman komite üyesinin kapalı oyu ile belirlenecektir. .

33 farklı kategoride ödül verilecek yarışmaya başvurular 3 Temmuz’da başlayacak ve başvurular www.guvenilirurunplatformu.com web sitesi üzerinden ücretsiz olarak yapılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu