Haber

Temel Karamollaoğlu: ABD artık müttefikimiz değil, Kürecik Üssü kapatılmalı

Ankara’da basın kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Gündemde İsrail-Filistin çatışması vardı. Karamollaoğlu, İsrail’in saldırılarına destek vermekle ABD ve Batılı ülkeleri suçladı ve Türkiye’nin NATO’dan çıkması gerektiğini belirtti.

‘Batı İsrail’in katliamlarının yanındadır’

İsrail’in Gazze topraklarından katliam yaptığını belirten Karamollaoğlu, şöyle konuştu: İnsan hakları çağrısında bulunanların zamanı geldiğinde insan haklarından nasıl vazgeçtiklerini gördüğümüz bir dönemdeyiz. İsrail Gazze’de katliam yapıyor. İsrail, Filistin toprakları İstila edildi. İsrail ABD ve Batı Kontrolü ele geçirdi ve oradaki Filistin halkının haklarını gasp etti. Filistin kendi topraklarına sahip çıkıyor. HAMAS İsrail tarafından yasa dışı ilan edildi. “Hamas’ı terör örgütü olarak görmüyoruz”söz konusu.

‘ABD insan katliamına izin veriyor’

Karamollaoğlu, İsrail’e destek konusunda ABD ile Türkiye’nin farklı tarafta olduğunu belirtti. “ABD, Batı bloğunun en güçlü ülkesi ama son dönemde ABD’de çok farklı politikaların öne çıktığını, ABD’nin giderek radikalleştiğini ve demokrasi sorunu konusunda farklı bir atmosfere büründüğünü görüyorum. Filistin ve Gazze Onu ateşe atmak ABD’nin yapabileceği en büyük hataydı. Dünya savaşının çıkmasına yol açacak adımlar atıyor. ABD İnsan Katliamına İzin Veriyor . Gözlerini kapatıp soruna tek taraflı bakıyorlar. Orada sadece İsrail’i destekliyorlar. Bunu arzulamamız mümkün değil. Bu bir insanlık suçudur. Çocuklar öldürülüyor. ABD müttefikimizdi. “Şu anda onun müttefikimiz olduğunu düşünmüyorum.”dedi.

‘Kürecik Üssü kapatılmalı’

Temel Karamollaoğlu, ABD ile ittifakın sona ermesi nedeniyle Kürecik’in de kapatılması gerektiğini belirtti. “Türkiye’de Kürecik diye bir yerin olmaması lazım. Türkiye, ABD’ye karşı kendi tedbirlerini almalı. Kendi ayaklarımızın üzerinde durmalıyız. Birçok NATO üyesi ülke İsrail’i desteklemeye gitti. İyi ki gitmemişiz. Haksızlığa karşı NATO destek verdi. NATO’nun hizmetkarı ve kölesi olarak kalamayızdeğerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu