Teknoloji

Teknopark İstanbul’a İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda 11 ödül

Teknopark İstanbul, Connectto Teknoloji Transfer Ofisi ile katıldığı ISIF’23 İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda “WIPO Best National” dahil 11 ödül kazandı.

Teknopark İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, etkinliğe Connectto Teknoloji Transfer Ofisi ile katılan Teknopark İstanbul, 2 ARCA özel ödülü, 4 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyanın yanı sıra “WIPO En İyi Ulusal Ödülü” almaya hak kazandı. “, en uygun ödüllerden biri.

2016 yılından bu yana düzenlenen fuarda birçok ödülün sahibi olan Teknopark İstanbul, kazanılması son derece zor olan “GRAND PRIX” kupasını son iki yıldır üst üste almaya hak kazanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Türk Patent ve Marka Kurumu ev sahipliğinde, Uluslararası Mucitler Birliği Federasyonu, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü ve Türk Teknoloji Grubu Vakfı’nın desteğiyle düzenlenen ISIF’23, 22 ülkenin katıldığı yarışmaya bu yıl 133 ülke katılıyor. 10’u yabancı olmak üzere 424 patent katıldı.

Teknoloji Transfer Ofisi Connectto’nun 10 patentle katıldığı fuarda, Teknopark İstanbul bünyesindeki SFA Ar-Ge şirketi en prestijli ödüllerden biri olan “WIPO Best National” ve ARCA özel ödülüne layık görüldü.

Plustechno’nun altın madalyanın yanı sıra ARCA özel ödülüne layık görüldüğü etkinlikte, Çaçan Power altın madalya, Ayem İnovasyon altın madalya, Arventek Bilişim Teknolojileri altın madalya, Ignis Nano Yazılım Teknolojileri gümüş madalya, Chivalric Regulus Biyoteknoloji gümüş madalya, Osea Biyoteknoloji Bronz madalyanın yanı sıra Hyperion Advanced Technology de bronz madalya kazandı.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, dünyanın en büyük, Türkiye’nin ise ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2023 ile birlikte düzenlenen ISIF’23’te sergilenen patentlerin yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

Topçu, “Uluslararası Buluş Fuarı’na her yıl 10 patentle katılıyoruz ve 10 madalya ile dönüyoruz. Bu yıl da iyi puanlarla dönmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Katılan tüm Ar-Ge firmalarımızı ve girişimcilerimizi kutluyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu