İş

Tataristan Başbakan Yardımcısı KSO’da işbirliği fırsatlarını görüştü

Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı, Tarım ve Gıda Bakanı Marat Zyabbrov, beraberindeki heyet ile Konya Sanayi Odası’nı (KSO) ziyaret etti. Tataristan Cumhuriyeti heyeti, KSO Başkanı Mustafa Büyükegen ile bir araya gelerek karşılıklı ticareti artırmak için neler yapılabileceğini görüştü.

Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Necip Çimen’in de katıldığı ziyarette konuşan KSO Lideri Mustafa Büyükegen, Tataristan Cumhuriyeti ile Türkiye’nin birbirine uzak olmayan ülkeler olduğunu ve misafirlerini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Heyete Konya sanayisi hakkında bilgi veren Başkan Büyükeğin, Konya’nın Türkiye’nin önemli sanayi üretim merkezlerinden biri olduğunu ve yıllık ihracatının 3 milyar 262 milyon doları aştığını söyledi. Konya’nın birçok branşta güçlü bir üretim yapısına sahip olduğunu kaydeden Lider Büyükeğin, Tataristan ile her konuda işbirliğine hazır olduklarını belirterek, “Konya’mız hemen her sektörde güçlü bir üretim gücüne sahip. Makine ve aksamları, otomotiv sanayii. , tekstil, “Ayakkabı ve kimya gibi geniş bir üretim yelpazemiz var. Ayrıca tarım makineleri sektöründe çok güçlü bir iliz. Bu alanda Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden biriyiz. Tataristan ile tarım ve tarıma dayalı sektörler başta olmak üzere daha birçok sektörde işbirliği yapabiliriz.” .

“Türkiye ile daha fazla işbirliği yapmak istiyoruz”

KSO Lideri Mustafa Büyükegen’e ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden Tataristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı, Tarım ve Gıda Bakanı Marat Zyabbarov, Tataristan ile Türkiye arasındaki ticareti artırmak için çalıştıklarını ve bu çerçevede Türkiye’ye çalışma gezileri düzenlediklerini söyledi. türkiye’de bazı iller Tataristan’ın süt ve süt ürünleri ile tarımda güçlü bir ülke olduğunu belirten Zyabbarov, “Tataristan Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki karşılıklı ticaret çok düşük. Ülkemizde buğday, un ve diğer tarım ürünlerini nasıl ihraç edebiliriz, nasıl ihracat yapabiliriz? Türkiye ile daha fazla iş birliği mi yapıyoruz?”Çeşitli illere araştırma gezileri düzenledik” dedi. – KONYA

haber-bozuyuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu