Ekonomi

Starbucks’a ikinci darbe: Çalışanları tarihi bir greve başladı

İşgalci İsrail’e açıkça destek veren kahve zinciri Starbucks’a yönelik boykotlar devam ederken, markanın cirosunun yüzde 20’ye varan oranda azaldığı ortaya çıktı.

Hatta ABD’de bir havalimanı Starbucks şubesinde yönetici olarak çalışan Katie Roses isimli çalışan, Siyonistlere ve destekçilerine yönelik protestoların marka sahiplerine ciddi kayıplar yaşattığını açıkladı.

ÇALIŞANLARINI ÖLDÜ

İsrail’e verdikleri destekle dünya kamuoyundan ciddi bir darbe alan Starbucks çalışanları, şimdi de tarihi bir greve hazırlanıyor.

Sendikalı Starbucks Corp baristaları şimdiye kadarki en büyük grevini gerçekleştirecek.

Çalışanlar dev şirketi, örgütlenmeye karar veren Starbucks lokasyonlarında çalışanlarla adil bir şekilde pazarlık yapmayı reddetmekle suçluyor.

BİNLERCE ÇALIŞAN İŞİNDEN AYRILACAK

Starbucks Workers United sendikasına göre yüzlerce işyerindeki binlerce çalışan Perşembe günü bir günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirecek.

Grev, Starbucks’ın tatil temalı yeniden kullanılabilir bardaklar dağıttığı popüler bir tanıtım etkinliği olan şirketin Kırmızı Kupa Günü’ne denk geliyor.

Sendika, Starbucks’ın bu tür promosyonlar sırasında özellikle külfetli olan iş gücü ve planlama gibi konularda iyi niyetle pazarlık yapmayı yasa dışı bir şekilde reddettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu