Yaşam

Stanley Kubrick Sergisi’ne Özel Film Okuması

Film anlatıcısı Mehmet Sindel, sinema dehası Stanley Kubrick’in İstanbul Sinema Müzesi’nde yer alan en kapsamlı standında usta direktörün kült sineması The Shining’i tahlil ediyor.

Sinema başyapıtların yaratıcısı Stanley Kubrick’in Ekim ayında İstanbul Sinema Müzesi’nde sanatseverlerle buluşan standına yeni bir boyut geliyor. Sinema anlatıcısı Mehmet Sindel, Kubrick hayranlarıyla usta direktörün kültleşmiş sinemasını tahlil edecek.

Daha evvel Atlas 1947 Sineması’nda Kubrick’in sinematografisine genel bir bakış sunan Mehmet Sindel, 4 Aralık Pazar günü saat 16.00’da düzenlenecek ikinci aktiflikte sinema tarihinin en yeterli dehşet sinemalarından biri olarak kabul edilen Kubrick imzalı The Shining sinemasını ele alacak. Sindel, izleyicilerle birlikte The Shining’in sosyolojik, ruhsal, felsefi, göstergebilimsel ve mitolojik okumalarını yapacak.

Mehmet Sindel, aktiflikle ilgili olarak, “60 yıllık kariyerinde çektiği her film birer başyapıt olan Kubrick’in eserlerine verdiğimiz değerinin altını çizmek için bu etkinliği düzenliyoruz. Bu buluşmanın Kubrick sinematografisini yakından takip edenlere, sinema ve televizyon öğrencilerine ve tüm sinemaseverlere adeta bir hediye olmasını arzu ediyoruz” dedi.

Sinemaseverlerin büyük ilgi göstereceği aktiflik fiyatsız olarak gerçekleştirilecek.

“Stanley Kubrick” standı, Alman Sinema Müzesi (Deutsches Filmmuseum) tarafından Christiane Kubrick, Jan Harlan ve Londra Sanat Üniversitesi (University of the Arts London) Stanley Kubrick Arşivi iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. Warner Bros. Entertainment Inc., Sony-Columbia Pictures Industries Inc., Metro Goldwyn Mayer Studios Inc., Universal Studios Inc., and SK Sinema Archives LLC. takviyeleriyle düzenleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu