Sağlık

SES İzmir: Sabır Taşımızı Kırdınız, Nöbet Ücretlerimizi Ödeyin!

Sağlık çalışanları, Sağlık Bakanlığı’nın vardiya ücretlerini ödememesine tepkilerini dile getirdi. Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SES) İzmir Şubesi, vardiya ücretlerinin ödenmemesi nedeniyle basın açıklaması yaparak, “Pandemi, deprem sürecinde bizi yeterince yordunuz, tükettiniz, yaşattınız. ölmek için, ölümlerimizi izlediniz ve şimdi sabır taşını kırdınız. Verdiğimiz emek ve emeğin karşılığı olarak her türlü ücreti zamanında ödemeniz gerektiğini Sağlık Bakanlığı yöneticilerine hatırlatır, vardiya ücretlerimizin ödenmemesi durumunda sendika olarak gereğini yapacağımızı bildiririz. hemen.”

Kuru soğanı taneli aldığımız bir dönemdeyiz!

SES İzmir Şube Eşbaşkanı Nursel Yücesoy, ülkenin emekçilerin kuru soğanı tahılla satın aldığı bir dönemden geçtiğini, sağlık çalışanlarının yoksulluk sınırının altında bir fiyata geçimini sağlamaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu: yoksulluk sınırının altında bir ücretle yaşamaya ve enflasyonun altında ezilmemeye çalışırken daha çok çalışmak ve nöbet tutmak zorunda kalıyorlar. Sağlık çalışanı sayısı yetersiz olan sağlık sisteminin yarattığı hasta yükünü ortadan kaldırmaya çalışırken sağlık çalışanları her türlü riske maruz kalmaktadır.

Sağlık Çalışanları Nöbet Ücretlerinin Ödenmesini Bekliyor!

Ülkenin birçok yerindeki sağlık çalışanlarının bu günleri beklediğini söyleyen Yücesoy, “Neyi bekliyorlar? Sağlık çalışanları nöbet ücretinin ödenmesini bekliyor. Neden bekliyorlar? Bazen cevap verilmez. Bazı yerlerde para olmadığı söyleniyor. Sağlık Bakanlığına mı soruyoruz? Şehir Hastaneleri patronlarının kira ve hizmet bedeli ödemelerini geciktiriyor musunuz? Elbette geciktiremezsin. Sağlık bütçesinin şehir hastanesi patronlarına döküldüğünü biliyoruz” dedi.

Paramızın karşılığını bile almaya çalışıyoruz!

Döner sermaye, teşvik ve performans adı altında ödenen emekli maaşına yansımayan ücretlendirme sistemine karşı olduklarını söyleyen Yücesoy, “Ücretlerin adil dağıtılmadığı bir sistemde maaş almak için bile mücadele etmek zorunda kalıyoruz. emeğimizin karşılığı. Bu yöntemle devam eden sağlık çalışanlarının vardiya ücretini bile ödemekte zorlanan bir sağlık sistemi oluşturanlara ve bu sistemle gurur duyanlara çağrımızdır.

  İnsanca Yaşam Koşullarından Uzaklaşıyoruz!

SES İzmir Lideri Yücesoy, büyükşehirlerde yaşayan sağlık çalışanlarının maaşlarının kira, ulaşım, mutfak, eğitim gibi giderlere artık yetmediğini vurgulayarak, “İnsani yaşam koşullarından giderek uzaklaşan bir hayat sürüyorlar. Tükenmişlik, depresyon ve ardından intihar eden sağlık çalışanlarının sayısındaki artışın da bu yoksullaşmayla ilişkili olduğu bilinmektedir. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

sereflikochisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu