Haber

Rusya, BM’yi Orta Doğu’daki çatışmalara dikkat etmeye çağırdı

Telegram paylaşımında Zaharova “BM Sekreterliği’ni ve şahsen Genel Sekreter Antonio Guterres’i, Filistin-İsrail çatışması da dahil olmak üzere Orta Doğu çözümüyle ilgili konulara yakın ilgi göstermeye çağırıyoruz. Buna Rusya, ABD, Avrupa Birliği ve BM’den oluşan Orta Doğu Dörtlüsü’ndeki uluslararası aracıların çalışmalarının yeniden başlaması da dahildir.”açıklamalarda bulundu.

Zaharova, BM’nin mevcut durumun kapsamlı bir analizini yapmak, yeni şiddet döngüsünün temel nedenlerini belirlemek ve durumu istikrara kavuşturmak için yeni toplu çabalar için öneriler geliştirmek için bölgesel varlığının potansiyelini kullanması gerektiğini vurguladı. çatışma bölgesi ve bunları BM Güvenlik Konseyi’ne rapor etmek.

Rus diplomat, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un başkanlığında 25 Nisan’da BM Güvenlik Konseyi’nde yapılacak ‘Filistin meselesi de dahil olmak üzere Ortadoğu’daki durum’ başlıklı açık toplantı, böyle bir raporun sunulması ve kapsamlı bir tartışma yapın.not etti.

“Ukrayna, Rusya’nın sivil uydularını etkilemeye çalışıyor”

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kiev rejimi, bazı yabancı ülkelerden uzmanların katılımıyla Rusya’nın sivil iletişim uydularını etkilemeye çalışıyor. Bu, uluslararası hukukun korkunç bir ihlalidir.”kelime yer aldı.

açıklamada, “Rusya uygun şekilde yanıt verme hakkına sahiptir. Bunun için gerekli tüm imkanlar mevcuttur”söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu