Dünya

Red Bull Doodle Art Türkiye Finalisti Açıklandı

60’tan fazla ülkeden genç sanatçıların katıldığı Red Bull Doodle Arka yarışı sonunda ülke finalistleri belli oldu.

Türkiye’de dördüncü kez hayata geçen yarışın 2023 Türkiye finalisti Doğan Güneş, BantMag jürisi tarafından seçilerek Amsterdam’da yapılacak dünya finalinde yarışmaya hak kazandı.

Yeni nesil sanatçılar için küresel bir yarışma olan Red Bull Doodle Arka, sanat yaratmanın benzersiz bir yolu olan karalamalar ile katılımcılara bir kağıt ve kalemle içlerindeki çocuğu ortaya çıkarma fırsatı veriyor. Karalamalarıyla dikkat çeken ülke finalistleri, Amsterdam’da yapılacak yarışın büyük finalinin heyecanını paylaşacak.

Türkiye finalisti Amsterdam’da yarışa devam edecek!

25-28 Mayıstarihlerde amsterdam2023 yılında düzenlenecek Red Bull Doodle Arka 2023 Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etme şansı bulan Doğan Güneş.

Red Bull Doodle Backcountry finalistleri aynı zamanda Amsterdam’da gerçekleşecek dünya finali kapsamında yetenekli ve dünyaca ünlü sanatçılarla tanışma ve atölyelerde deneyimlerini paylaşma fırsatı da bulacak.

Finalistlerin eserleri halkın katılımına açık bir stantta sanatseverlerle buluşacak. Alanında öne çıkan isimlerin yer aldığı heyetin tüm çalışmaları yaratıcılık, sanatsal zeka ve eğlenceli içerikler çerçevesinde değerlendirilecek. Red Bull Doodle Background 2023 dünya birincisi, sanat ve inovasyonu harmanlayan 3 günlük etkinliğin sonunda açıklanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu