Haber

Milli Savunma Bakanı Akar’dan tahliyelere ilişkin açıklama

Maraş merkezli sarsıntılardan en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile koordinasyon çalışmalarını yürüten Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, celplerin ertelenmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın deprem bölgesinde ikamet eden veya depremden etkilenen illerin nüfusuna kayıtlı yükümlü askerlerin mart ve nisan ayı çağrılarının mayıs ayına ertelendiğini açıkladığını hatırlatan Akar, söz konusu uygulamanın depremden etkilenen vatandaşlara destek amacıyla hayata geçirildiğini söyledi. depremde hasar gördü.

Akar, “On ilde ikamet eden veya bu illerin nüfuslarına kayıtlı olan ve 2 Mart ve 6 Nisan 2023 celp dönemlerinde askere alınması planlanan 13 bin 71 borçlunun sevki 4 Mayıs 2023’e ertelendi. Akar, “Orduya katılmak isteyenler planlanan celp döneminde sevk edilecek” dedi. verilmiş.

‘TAHLİYELERDE GECİKME YOK’

Akar, sosyal medyada yer alan “terhislerin erteleneceği” iddialarına ilişkin olarak, “Terhis ile ilgili herhangi bir erteleme veya erken terhis söz konusu değil. Planlanan zamanda askerlerimiz terhis olacak.”

Akar, depremden etkilenen bölgelerde 10 bin 738 askerin ikamet ettiğini veya ailelerinin burada yaşadığını anlatan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır güvenliği ve terörle mücadele alanındaki faaliyetlerinin azim ve kararlılıkla birebir devam ettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu