Yaşam

Marilyn Monroe ve First Lady arasındaki ‘rahatsız edici’ telefon görüşmesi ortaya çıktı

“Public, Private, Secret” (Jackie: Public, Private, Secret) kitabının yazarı J. Randy Taraborrelli, Marilyn Monroe’nun Jackie Kennedy ile “rahatsız edici” bir telefon görüşmesi yaptığını iddia etti.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre Taraborrelli, Amerikalı müzisyen Bing Crosby’nin Palm Springs’teki evinde yaşanan ‘kaçak’ olayından sadece günler sonra Monroe’nun ABD’nin eski First Lady’si Jackie Kennedy’ye JFK ile konuşup konuşamayacağını sorduğunu iddia etti. Taraborrelli, Kennedy’nin yatak odasındaki kişisel telefon çaldığında cevap verdiğini ve hattın diğer ucunda Monroe’nun olduğunu belirtti.

Birden fazla kaynakla konuşan Taraborrelli’ye göre Jackie, aile üyelerine “Marilyn’in sesine nüfuz eden unutulmaz bir kalitesi var” dedi.

MONROE SADECE ‘Merhaba’ DEMEK İSTEDİ

Monroe, Nisan 1962’de John F. Kennedy’yi aradı ve telefonu açan Jackie Kennedy’ye “Jack evde mi?” diye sordu. Jackie, karısının evde olmadığını söyledi ve kimin aradığını sordu. Monroe: “Jackie ile mi görüşüyorum?” cevabı verdi. Kennedy “Evet” cevabını verdiğinde, Monroe Amerika Birleşik Devletleri Başkanına aradığını söyleyip söylemeyeceğini sordu. Kitapta Jackie Kennedy’nin Monroe’ya “neden aradığını” sorduğu ve Monroe’nun “özel bir şey olmadığını” söylediği belirtiliyor. Buna göre Monroe sadece “Merhaba” demek istemiş.

Jackie Kennedy’nin mesajı ileteceğini söyleyerek telefonu kapattığı iddia edildi.

‘KENNEDYS’İN YATAK ODASI TELEFONUNA YÖNLENDİRİLMİŞ ARAMA’

Taraborrelli’nin kitabında, Jackie Kennedy’nin annesine aramanın “saldırgan” olduğunu ve Monroe’nun kulağa “üzgün” geldiğini ve bunu “rahatsız edici” bulduğunu söylediği iddia ediliyor. Kitaba göre, arama özel bir numaradan yapılmış ve doğrudan Kennedy’lerin yatak odasındaki telefonuna yönlendirilmiş. Bu, ABD Liderinin Zımni Hizmet casusları tarafından dinlenmeyen veya izlenmeyen tek sınırıydı.

Taraborrelli’nin kitabında olayın devamı şöyle anlatılıyor:

Jackie, Marilyn’e asla “Burayı nasıl çağırırsın?” diye sormadı. Bir şey söyleyecek tipte değildi. O kişiliğe sahip değildi. O daha kibar ve içine kapanık bir tipti ve onun da yaptığı tam olarak buydu.

Taraborrelli, “Elizabeth Taylor veya başka bir film yıldızı olsaydı, pek entrika olmazdı. JFK’nin diğer hanımlarından biri olsaydı bile, yine de fazla ilgi çekmezdi” diye yazdı.

SADECE BİR HAFTASONU KAÇACAĞI MIYDI?

JFK ve Monroe’nun hafta sonu ‘kaçışından’ bahseden yazar şunları söyledi:

Gerçekten sadece bir hafta sonuydu. JFK o kadar çok ilgi gördü ki Jackie muhtemelen bunun bir hafta sonundan daha fazlası olduğunu düşündü.

Kennedy’nin Monroe ile ilişkisi olduğuna dair söylentiler, ABD Başkanı’nın ölümünden sadece üç ay önce, 19 Mayıs 1962’de Madison Square Garden’da 45. doğum günü için bir performans verdiğinde ortaya çıktı.

Ancak, dönemin ABD Başkanı John F. Kennedy’nin ikonik aktrise yıllarca çalkantılı bir ilgisi olduğu söylendi. Yazar ise ikili arasındaki cinsel çekimin ancak 24 Mart 1962’de gerçekleştiğini iddia ediyor. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu