Yaşam

Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ‘Yeşilçam Şarkıları’ Konseri

Maltepe BelediyesiTürk Sanat Müziği Korosu ‘Yeşilçam Şarkıları’ adlı konseriyle Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

Konserin sunuculuğunu yapan Beyza Koç, programda Türk sinemasının sevilen filmlerinin müziklerinin de seslendirileceğini belirterek, “Bu şarkılar dinleyenleri 1960’ların ortalarına ve 1970’lere, bazen de Türk sinemasının unutulmaz karelerine götürecek.” Sinema. Geçmişi canlandıracaklar, anılarımıza dokunacaklar, zamanda yolculuk edecekler. Çıkıyoruz” dedi.

Keman, kanun, ud, klarnet, çello, gitar, akordeon, klavye ve ritimden oluşan orkestra eşliğinde koro şef Füsun Batum yönetiminde sahne aldı. Konser, 1978’de başrollerini Bulut Aras ve Türkan Şoray’ın paylaştığı “Sultan” filminin müzikleriyle başladı. İki bölümden oluşan konserde koro ve solistler, “Boş Çerçeve”, “Sarmaşık Güller”, “Siyah Gözlerimi Sevdim”, “Mavi Boncuk”, “Bahçevan” başta olmak üzere Yeşilçam’ın keyifli müziğini seslendirdi. Seyirciler de zaman zaman koroya eşlik ederek unutulmaz bir nostalji gecesi yaşadılar.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu