Ekonomi

Kira ve kat mülkiyeti uyuşmazlıklarında arabuluculuk dönemi başlıyor

Kira ve kat mülkiyeti uyuşmazlıklarında prestijiyle bugün yeni bir dönem başlıyor. Konut sahipleri ve kiracılar, aralarındaki anlaşmazlıklara mahkeme önünde çözüm arayacak.

BUGÜN BAŞLIYOR

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, tarımsal üretim sözleşmelerinden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklarda zorunlu arabuluculuk uygulamasının bugün itibarı ile başladığını belirtti. Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tarımsal üretim sözleşmesinden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklarda zorunlu arabuluculuğun bugün itibarıyla başladığını belirtti.

“İKİ HAFTA İÇİNDE SONUÇLANACAK”

Tarımsal üretim sözleşmesinden doğan uyuşmazlıklara ilişkin açılacak davalarda dava şartı olarak arabulucuya başvurulmasını düzenleyen kanun kararının asıllarını ve şekillerini içeren yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayımlandığını bildiren, ve söyledi:

“Bu uyuşmazlıklarda, sözleşme üretimi konusunda uzmanlık eğitimi almış arabulucular, bu eğitimi almış olanların yokluğunda ise diğer arabulucular görevlendirilecektir. Arabulucu, görevlendirildiği tarihten itibaren iki hafta içinde başvuruyu sonuçlandıracaktır. Bu, Süre, gerekli görülen hallerde arabulucu tarafından en fazla bir hafta uzatılabilecek, bu durumlarda basit yargılama usulü uygulanacak ve bu davalar ivedilikle ele alınacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu