Haber

Kahramankazan’da evliliğe hazırlanan çiftlere eğitim verilecek

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde belediye ile müftülük ortasında aile kurumunun şuurlu ve sağlam yerde oluşturulması için “Evliliğe ilk adım semineri” temalı protokol imzalandı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, İlçe Müftülüğü ile ortak çalışmaya imza atıldığı belirtilerek, gençlerin aile kurumunu sağlam temeller üzerine inşa edebilmesi için evlilik eğitimi almalarının hedeflendiği duyuruldu.

Açıklamada, Belediye ve İlçe Müftülüğü ortasında imzalanan protokol kapsamında evlilik öncesi verilecek eğitimler için Kahramankazan Belediyesine ilişkin eğitim hizmeti veren tesislerin kullanılabileceği, eğitim ayrıntıları, nitelikli işçi ve yıllık planlamaların işbirliği çerçevesinde ortaklaşa çalışmalarla sürdürüleceği, temel yapı taşı olan aile kurumunun oluşması için eğitimler ve seminerlerin, alanında profesyonel bireyler tarafından verileceği bildirildi.

Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, protokol imza törenindeki konuşmasında, “Kurulan her aile ülkemizin geleceğine eklenen bir tuğla demektir. Bu kapsamda İlçe Müftülüğümüzle ortak bir çalışmaya imza attık. Genç kardeşlerimizin evlilik eğitimi alabilmeleri için bir protokol imzaladık. Burada temel amaç, aile kurumunu sağlam temeller üzerine inşa edebilmek.” tabirini kullandı.

Kahramankazan Belediyesinin kendilerine her bahiste takviye olduğunu belirten Müftü Durmuş Ali Çakır ize “Güçlü aile güçlü toplum, sloganından hareketle giriştiğimiz bu proje ülkemizin ve gelecek nesillerin daha sağlam temeller üzerinde oluşmasını sağlayacak. Bu amaçla çıktığımız yolda bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Serhat Oğuz’a teşekkürlerimi sunuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu