Haber

İzmir metrosu grevi 2023 ne zaman? Son dakika! İzmir metrosu neden çalışmıyor? İzban grevi 2023!

izmir Metro grevi 2023 ne zaman? Son dakika! İzmir metrosu neden çalışmıyor? soruları gündemdeydi. izban ‘nin tarihi, TCDD’nin ortasında İzmir Büyükşehir Belediyesi ile 2005 yılında imzalanan protokole dayanıyor. İzban’ı kullanacaklar, 2023’te İzmir metrosu grevi ne zaman olacak? Son dakika! İzmir metrosu neden çalışmıyor? sorularına yanıt aradı.

İZMİR METROSU GREVİ NE ZAMAN 2023?

İzmir’de ulaşımın ana damarlarından biri olan metro ve tramvayda Toplu İş Sözleşmesi’ne ulaşılamaması üzerine işçiler greve gitti. Haftanın ilk günü grevle uyanan, metro ve tramvaya binemeyen İzmirliler, otobüslere ya da taksilere yönelmek zorunda kaldı.

İzmir Metro A.Ş.’nin patron sendikası Sosyal Demokrat Kamu Patronları Sendikası arasında gerçekleştirilen TİS görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. ve İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzBB ile metro ve tramvayda örgütlenen ve 625 çalışanı ilgilendiren Demiryolu-İş Sendikası. Metro A.Ş.’nin Halkapınar’daki Genel Müdürlük ofisinin son toplantısında, tarafların birbiriyle bağlantılı 11 konuda anlaşmaya varamadığı öğrenildi.

31 Temmuz gecesi yapılan duyuru şu şekildeydi:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu