Haber

İstanbul 2 No’lu Barosu, terör saldırısında yaşamını yitirenleri İstiklal Caddesi’nde andı

İstanbul 2 No’lu Barosu üyeleri, terör saldırısında hayatını kaybedenler için İstiklal Caddesi’nde patlamanın yaşandığı alana karanfiller bıraktı.

Taksim İstiklal Caddesi’nde 13 Kasım’da 6 kişinin ömrünü yitirmesi, 81 kişinin yaralanmasına yol açan bombalı akının akabinde olayın yaşandığı alana kurulan platforma ziyaretler sürüyor.

Patlamanın yaşandığı alanı ziyaret ederek karanfiller bırakan İstanbul 2 No’lu Barosu üyesi avukatlar ismine konuşan Baro Lideri Avukat Yasin Şamlı, menfur taarruzda ömrünü yitirenlere rahmet, yaralı vatandaşlara da şifa diledi.

Şamlı, hukuk normlarının koruduğu en temel hakkın hayat olduğunu vurgulayarak, “Bu terör eyleminde de teröristler ile onları maşa olarak kullanan efendileri, çocukların, kadınların, masum insanların hayat hakkına saldırmıştır. Her terör eylemi aynı zamanda insan nesline ve insan onuruna karşı işlenmiş suçtur.” dedi.

Ölümle sonuçlanan terör aksiyonlarının Türk Ceza Kanunu’nun 77. unsuru kapsamına alınması ve insanlığa karşı hata olarak tanımlanması gerektiğini kaydeden Şamlı, şöyle devam etti:

“Saldırının gayesi sadece hayatını kaybedenler, yaralananlar değil milletimizin tamamıdır. Ehemmiyetle vurgulamak isteriz ki bu aksiyonu gerçekleştiren teröristler ve terör örgütleri, ülkeleri karıştırarak sömüren emperyalistlerin maşasıdır. Bu hain akın, pak insanların hayat hakkıyla insanımızın huzurunu, ülkemizin bütünlüğünü, devletimizin bekasını maksat almıştır. Taarruz, teröre karşı son derece kararlı ve tek beden olmamız gerektiğini bir sefer daha ortaya koymuştur. Emperyalistler maşa olarak kullandıkları teröriste kimliğine uygun olmayan kıyafet giydirerek milletimizin inancına ve bedellerine hakaret edip, onları yıpratmak istemiştir.”

Şamlı, güvenlik güçlerinin olaya çok süratli müdahale etmesinin terör örgütlerinin ve emperyalistlerin planlarını boşa çıkardığını lisana getirerek, baro olarak menfur terör hareketi ile ilgili açılacak davalarda hayatını kaybeden vatandaşların, yakınlarının, yaralanan vatandaşların ve milletin hukukunu hassasiyetle savunacaklarını kamuoyuna ilan ettiklerini aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu