Haber

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay açıklamasına sert tepki: Bilerek yardım etmediği açıklaması

Depremin yerle bir ettiği Hatay’da aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Merkezi hükümet ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma içinde olmazsa o şehre bir şey olmaz. Hatay’a geldi mi?” ? Hatay şu anda garip ve üzgün kaldı.”

İMAMOĞLU’NDAN ERDOĞAN’IN HATAY ÇIKIŞINA TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri kamuoyunda geniş yankı bulurken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bu açıklamaya kayıtsız kalmadı.

“SEÇİME 1 AY kala MİLLETİ KORKUTACAĞINI SÖYLEDİLER”

“Bilerek yardım yapmamanın ifadesidir” diyen İmamoğlu, şöyle devam etti: “Seçime 1 ay kaldı yönündeki sözlerim milleti korkutacaktır. Bu sözler hafife alınacak ifadeler değil, konu bu ifadelerdir.” Bu tür davranışları toplumun vicdanına bırakıyorum.”

“MİLLETİMİZ BU TEHDİTİ KABUL ETMEZ”

“Erdoğan’ın analize ihtiyacı var” ifadelerini kullanan İmamoğlu, “Bu nasıl bir anlayış? 31 Mart’ta milletin efendi olduğunu öğrenecekler. Millet efendidir, siz değilsiniz. Milletimiz bu tehdidi yutmayacaktır.” Bu millet bu tehdide öyle bir cevap veriyor ki… Bu tehdide verilen cevap milyonlardır.” “Olacak, göreceksiniz” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat depreminden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da konuştu. Antakya Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Hatay İlçe Belediye Başkanı Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Merkezi hükümet ile yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma içinde olmazsa o şehre hiçbir şey gelmez. Hatay’a mı geldi Şu anda “Hatay bir garip kaldı” dedi.

haber-yalvac.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu