Haber

İmamoğlu mu, Kurum mu? 4 adayın yer aldığı İstanbul anketinden sürpriz sonuç

31 Mart yerel seçimlerine haftalar kala siyasi partiler çalışmalarını hızlandırıyor. Anket şirketleri de bu konuda araştırmalarını sürdürüyor. Son olarak Metropoll Research’ün İstanbul’da yaptığı araştırmaya göre; DEM Partisi aday gösterirse İmamoğlu ile Kurum arasındaki fark 3 puana iniyor.

İSTANBUL’DA 4 ADAYA ANKET YAPILDI

Metropol Araştırma’ya “Yaklaşan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayları şu şekilde olsa hangi adaya oy verirsiniz?” sorusu soruldu. Aday kümeleri Ekrem İmamoğlu, Murat Kurum, DEM Partisi adayı ve GÜZEL Partisi adayı olarak sıralandı.

KURUM İLE İMAMOĞLU ARASINDAKİ FARK 3 PUAN

Ankete katılanların yüzde 41,6’sı Ekrem İmamoğlu’na oy vereceğini söylerken, yüzde 38’i ise Murat Kurum’a oy vereceğini söyledi. DEM partisi adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 5,6, DÜZGÜN Partisi adayına oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 2,9 oldu. Ankete katılanların yüzde 11,9’u ‘fikrim yok’ dedi.

KURUM İMAMOĞLU’NDAN ÖNCE OLDUĞUNU BEYAN ETTİ

Öte yandan Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında yaptıkları anketin sonuçlarını paylaştı. Kurum, İmamoğlu’nun önünde olduğunu belirterek, “İlk adaylığımız açıklandığında büyük ilgi ve beklentiyi karşıladığımızı yaptığımız anketle ölçtük. İlk başladığımızda rakibimiz bizden 1,5 puan öndeydi. Dün bir anket daha aldık ve bunu sahada çok net gördüm: “Öndeyiz. Anketler bunu söylüyor. Tabii henüz ittifaklar netleşmedi. Partilerin hangi adayı aday gösterecekleri, aday gösterip göstermeyecekleri henüz belirlenmedi ama biz gayet iyi gidiyoruz. Şu anda öndeyiz ama rehavete kapılmayacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu