Haber

İki Çocuğunu İstismar Eden Kişiye ‘İyi Hal İndirimi’ Verildi!

Zonguldak’ta 3 yıl önce 6 ve 7 yaşlarındaki iki erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Necmi K. (22), ‘iyi halden’ indirimli toplam 36 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 2020 yılında merkeze bağlı bir köyde yaşandı. İddiaya göre; Necmi K., o sırada 7 yaşında olan uzak akrabası EK’yi cami tuvaletine götürüp kapıyı kilitledi. Necmi K., çığlık attığı için ağzı bantlanan EK’ye önce burada, ardından evinde cinsel istismarda bulundu. Necmi K., birlikte oyun oynamaya davet ettiği EK’den 1 yaş küçük uzak akrabası EZ’ye de cami tuvaletinde cinsel istismarda bulundu.

Ne olduğu EK’nin öğretmenine anlatmasıyla ortaya çıktı. Okulda tutanak tutulduktan sonra jandarmaya haber verildi. Gözaltına alınarak tutuklanan Necmi K. hakkında ‘çocuğa cinsel istismar’, ‘hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘tehdit’ suçlarından dava açıldı.

Zonguldak 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşması için tutuklu sanık Necmi K., avukatları ve aileleri salonda hazır bulundu.

Savcının 82 yıla kadar hapis cezası istediği sanığın avukatı ise mütalaasında şunları söyledi: ‘Müvekkilimin isnat edilen suçu işlediğine dair somut bir delil bulunmamaktadır. İddia ne raporla ne de tanıkla kanıtlanamadı. İddia 2 çocuğun tutarsız iddialarından oluşuyor. “Olumlu hükümler uygulanarak beraatına karar verilsin” dedi. Son sözleri sorulan Necmi K., ‘Ben hiçbir şekilde bu suçu işlemedim. Ben böyle bir şey yapmazdım, bu hatayı yapmazdım. “Suçlamayı kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığa ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından ‘iyi hal’ indirimi ile toplam 36 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Necmi K. ‘tehdit’ suçundan beraat ederken, sanığın yakınları kararın ardından adliye koridorunda sıkıntı yaşadı. Sanıkların bazı yakınları da ‘iftira atıyorsunuz’ diyerek çocukların yakınlarına saldırdı. Polisin gelmesiyle taraflar adliyeden çıkarıldı.

gaziosmanpasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu