Haber

Hamas Siyasi Büro Üyesi Marzouk: BM Genel Kurulu’nun ateşkes kararını uygulamaya hazırız

Hamas Siyasi Ofisi Üyesi Musa Ebu MarzukBM kararına ilişkin Sputnik’e yaptığı açıklamada, “Biz mutlaka ateşkes çağrısında bulunduk ve BM Genel Kurulu kararının uygulanmasını talep ettik, bu karara sadece 4 ülke itiraz etti”“dedi.

Hamas’ın BM Genel Kuruluile ilgili ateşkesKararını uygulamaya hazır olduğunu belirten merzukİsrail ile doğrudan müzakerelere ilişkin şunları söyledi: ” Hayır. İsrail işgalci ve terörist bir güçtür. Onlarla doğrudan ilgilenmiyoruz

Musa Ebu Marzukİsrail Ordusu tarafından dün Gazze Şeridi’nde yürütülen ağır bombardımanın İsrail’in nüfusu şeritteki yerinden etme planının bir parçası olduğunu vurgulayarak, açıklamasında aşağıdakileri söyledi:

Bu saldırılar, İsrail’in Filistin halkını yerinden etme ve yok etme yönündeki şeytani planının bir parçasıdır ve barış görüşmelerine varılması ve mahkumların değişimiyle ilgili mesajlardan ziyade savaş hatalarıdır.

Açıklamalarına devam ediyor merzukAçıklamada, ” Bunun bir kara operasyonunun başlangıcı değil, askeri bir operasyon olduğunu söylüyorlar. Başarılı olurlarsa devam edecekler; Başarısız olurlarsa bunun kara operasyonu olmadığını söyleyecekler. Çünkü 7 Ekim’deki gibi bir yenilgiye bir daha dayanamazlar.” cümlesine yer verdi.

‘Rusya’nın İsrail ile aramızdaki arabuluculuğunu memnuniyetle karşılıyoruz’

Ebu MerzukRusya’nın Filistin-İsrail krizini çözmedeki arabuluculuğunu memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, BM’deki reddetmenin İsrail’den geldiğini ve İsrail’in Washington ile birlikte arabuluculuğun Katar-Mısır olmasını istediğini vurguladı. merzuk, ” Rusya’nın bizimle İsrail arasında arabuluculuk yapmasını memnuniyetle karşılıyoruz ancak başından beri Rusya’nın talebine yanıt vermediler ve arabulucunun her iki tarafça da kabul edilebilir olması gerekiyor.” söz konusu.

Katar’ın Hamas liderlerinin topraklarındaki varlığını yeniden değerlendirdiği haberine göre Ebu Merzuk, ” Kimse bizden ayrılmamızı istemedi ve Katar’daki varlığımız Amerika’nın Katar’dan talebidir“dedi.

Ebu MerzukHamas’ın Gazze’nin bombalanması sonucu öldürülen İsrailli tutukluların cesetlerini teslim etmeye hazır olduğunu doğruladı, ” Bütün bu mağdurlar için üzgünüz. Öldürülmelerini istemiyoruz. Ateşkes olsun ki herkes ailesine dönsün.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu