Haber

Hamaney’in yeğenine 15 yıl hapis cezası

İran’ın Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney’in yeğeni Feride Muradhani 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Muradhani, İran’ın başkenti Tahran’da 22 yaşındaki Mahsa Jîna Amini’nin ahlak polisi tarafından dövülerek öldürülmesinin ardından Eylül ayında başlayan protestolara takviye güç verdiği için 23 Kasım’da tutuklandı.

Iran International’ın haberine göreMuradhani’nin avukatı, 15 yıllık cezanın 3 yılını temyiz mahkemesi tarafından onadığını belirtti.

‘BU MORRIAN REJİMİNİ KURMAKTAN SON VERİN’

Tutuklanmasının ardından bir video paylaşan Muradhani, dünya liderlerini Tahran ile “tüm bağlarını kesmeye” çağırdı. Muradhani, “Özgür insanlar, hükümetlerinize söyleyin bu cani ve çocuk öldüren rejimi desteklemeyi bıraksınlar. Bu rejim, dayandığı hiçbir dini yükümlülüğü yerine getirmiyor. Gücü ve gücü elinde tutmak için hiçbir kural takip etmiyor. Özgür” dedi. ve demokratik ülkeler sembolik olarak İran’daki temsilcilerini temsil ediyor. “Bir jest olarak geri çekilsinler ve bu yağmacı rejimin temsilcilerini ülkelerinden sürsünler” dedi. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu