Yaşam

Evine giren dev örümceği çıkaracak kimse bulamadı: ‘Belki de ülke değiştirmenin zamanı gelmiştir’

Avustralya’nın başkenti Sidney’de yaşayan İngiliz kadının hayatı, evine dev bir örümceğin girmesiyle alt üst oldu.

Daily Mail’in haberine göre dev örümceği evden çıkarmak için haşere ilaçlama servisi çalışanlarından yardım isteyen kadın, her başvurudan eli boş döndü. Bazıları genç kadına örümceği meşale yakarak korkutmasını tavsiye ederken, bazıları da “Evi tamamen yakın” dedi.

Sosyal medyadan bir grup aracılığıyla ‘örümceğin yok edildiğini’ duyuran kadın, “Örümceklerle arası iyi olan var mı? Bu örümceği Coogee’deki dairemden çıkarabilecek kişiye 50 dolar vermeyi çok isterim.”söz konusu.

Avustralya’da yılın bu zamanında, birçok insan dışarıdaki sıcaktan kaçmak için serin yerlerde saklanan örümceklerle sık sık karşılaşabilir. Ancak bu örümceğin boyutu herkesi şaşırttı. Bir sosyal medya kullanıcısı, “Bu şey steroid falan mı?” diye sordu.

‘Evi ateşe versek iyi olur’

Fotoğrafa yorum yapan kullanıcılardan biri “Belki de ülke değiştirmenin zamanı gelmiştir” derken, bir diğeri “Evi ateşe versek daha iyi olur” dedi.

Bazı kullanıcılar ise kendilerine 50 dolar, 500 dolar teklif edilse bile örümceği çıkarmaya çalışmayacaklarını belirtti.

Durumu abartılı bulanlar da var. Bazı kullanıcılar örümcek türüne atıfta bulunur, “Avcı bir örümcek. Sana zarar vermezler, sivrisinekleri bile öldürürler. Elektrik süpürgesi kullanmanı öneririm.”söz konusu.

Bu tür büyük örümceklerin uzunluğu 15 santimetreye kadar büyüyebilir. Korkunç görünmelerine rağmen tehlikeli sayılmazlar.

Yırtıcı örümceklerin zehirleri olduğu ve ısırdıklarında acıya neden oldukları için insanları ısırmaları alışılmadık bir durum değildir.

Uzmanlar, bu tür örümceklerin bir kutu veya paket kullanarak çıkarılmasını tavsiye ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu