Haber

Erzurum’da kar yağışı

Erzurum’da kar yağışı

ERZURUM Erzurum’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, “Mart kazma kürek kapıdan girsin” şeklinde yorumlandı.

Kışın beklenen yağışın olmaması kuraklık endişesine yol açarken, Mart ayı ile birlikte yağan kar vatandaşları sevindirdi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre, bölgede hava durumu sabah saatlerinden itibaren parçalı bulutlu ve bölge genelinde aralıklı yağmurlu geçecek; Yağışların sabah ve gece saatlerinde yer yer yağmur ve sulu kar, yüksek kesimlerde kar, yer yer sis ve pus ile birlikte buzlanma ve don görüleceği belirtildi.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği ifade edilen açıklamada, “Rüzgârın güneyli, zaman zaman orta kuvvette hafif esmesi bekleniyor. İl genelinde kar örtüsü fazla olan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan, rüzgarın güneybatıdan zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor. bölgemiz, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini belirterek, “Olay beklendiği üzere oluşabilecek olumsuzluklara karşı başta şoförlerimiz olmak üzere vatandaşlarımız dikkatli ve tedbirli olmalıdır” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu