Ekonomi

Emeren ve Glennmont İtalyan batarya depolama projeleri için ortaklık kurdu

STAMFORD, Conn. – Küresel bir güneş enerjisi projesi geliştiricisi olan Emeren Group Ltd (NYSE:SOL), Güney İtalya’da 155 MW’lık batarya depolama projeleri kurmak için Nuveen’den Glennmont Partners ile bir ortak geliştirme anlaşması imzaladı. Bu işbirliği, bölgedeki yenilenebilir enerji depolama kapasitesini artırmaya yönelik stratejik bir hamleye işaret ediyor.

Ortaklık, Campania bölgesinde iki bağımsız batarya depolama projesinin ortak geliştirilmesine odaklanıyor. Ayrıca Campania ve Puglia’da toplam kapasitesi 150 MWp’yi aşan bir proje portföyü de anlaşmanın bir parçası. Bu projelerin 2025 yılının sonlarında inşa edilmeye başlanması ve 2027 yılının başlarında faaliyete geçmesi planlanıyor.

Emeren Group CEO’su Yumin Liu, Avrupa’nın en büyük uzman yenilenebilir enerji fon yöneticilerinden biri olan Glennmont ile ortaklığa duydukları güveni dile getirdi. Liu, Emeren’in uzun vadeli stratejisiyle uyumu ve daha yeşil bir geleceğe doğru başarılı proje geliştirme potansiyelini vurguladı.

Glennmont Partners Ortağı ve CFO’su Francesco Cacciabue, yenilenebilir enerji yatırımları üzerinde beklenen etkiyi ve batarya depolama teknolojisindeki ilerlemeler nedeniyle sektörün dayanıklılığının arttığını vurgulayarak bu düşünceyi yineledi.

Emeren Group, çeşitli kıtalarda toplam 3 GW’ın üzerinde proje hattı ve IPP varlıkları ve 10 GWh’in üzerinde depolama hattı ile güneş enerjisi proje sektöründe önemli bir oyuncudur. Şirket, güneş enerjisi projesi geliştirme, inşaat yönetimi ve proje finansmanı hizmetlerinde uzmanlaşmıştır.

Nuveen’in bir parçası olan Glennmont Partners, temiz enerji yatırımlarında on yılı aşkın bir deneyime sahiptir ve 4 milyar Euro’nun üzerinde varlıkları yönetmektedir. Firma, Avrupa Birliği içinde 6,7 GW enerji üreten rüzgar çiftlikleri ve güneş fotovoltaik dahil olmak üzere 113 temiz enerji projesinden oluşan bir portföye sahiptir.

Bu makaledeki bilgiler Emeren Group’un basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu