Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin etti

Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yemin ederek görevine resmen başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Delegasyonu’nda yemin etmek için TBMM’ye geldi. Erdoğan, Meclis’e geldiğinde Süreksiz Meclis Başkanı Devlet Bahçeli tarafından resmi törenle karşılandı. Tören nöbetçilerini selamlayan Erdoğan, Meclis Onur Salonu’na geçti.

Ardından özel oturuma Devlet Bahçeli başladı. Bahçeli, “Yapılacak törenin şeklini kısaca arz ediyorum. Biraz sonra Sayın Cumhurbaşkanı tutanakları almak ve yemin etmek üzere Genel Kurul salonuna davet edilecek. Başkanlığın önüne gelecekler. Genel Kurul” Cumhurbaşkanı’nı ayakta selamlayacak… Ardından seçim raporu Recep Tayyip Erdoğan’a takdim edildi.

ERDOĞAN MECLİSTE SATILDI

Erdoğan’ın Meclis’teki yemin konuşması:

Cumhurbaşkanı olarak Devletin varlığını ve bağımsızlığını, vatan ve milletin ayrılmaz bütünlüğünü, milletin kayıtsız şartsız egemenliğini koruyacağım, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilkelerine bağlı kalacağım. inkılâplar ve laik Cumhuriyet ilkesi, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışıdır. Herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden faydalanması ülküsünden ayrılmayacağıma, korumak ve yüceltmek için var gücümle çalışacağıma, Büyük Türk Milleti ve tarihi huzurunda şerefim ve faziletim üzerine and içerim. Türkiye Cumhuriyeti’nin şan ve fazileti için ve üstlendiğim görevi tarafsız bir şekilde yerine getirmek için.”

Yemin METİNİNİ OKUYUN

Devlet Bahçeli başkanlığında Genel Kurul açıldı. Cumhurbaşkanlığı Divanı’nda Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına seçildiğine dair raporunu Aralıklı Lider Devlet Bahçeli’den alarak yemin etmek üzere kürsüye çıktı. Erdoğan yemin metnini okuduktan sonra seyirciler ve çok sayıda milletvekili tarafından alkışlandı.

AİLE LOCA’DAN TAKİP EDİLMİŞTİ

Erdoğan’ın yemin törenine tanık olmak isteyen eşi Emine Erdoğan, kızları Esra Albayrak, Sümeyye Erdoğan Bayraktar, oğlu Bilal Erdoğan ile eşi ve damadı Selçuk Bayraktar da TBMM’de hazır bulundu. Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ve oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın yokluğu dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu