Haber

Çin, Güney Kore’den Thaad Sorununu Düzgün Bir Şekilde Ele Almasını İstedi

PEKİN, 14 Ocak (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Cuma günü Güney Kore’den yaptığı açıklamada, THAAD’ın ABD yapımı Bölgesel Yüksek İrtifa Hava Kuvvetleri sorununu uygun şekilde ele alıp yönetmeye devam ederek ikili ilişkilerde bir engel oluşturduğunu söyledi. Savunma (THAAD) sistemi. olmasını istedi.

Sözcü Wang Wenbin, Güney Kore’nin THAAD üssünün çevresel etki değerlendirmesine ilişkin bir taslak rapor hazırlamasıyla ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine bu açıklamayı yaptı.

Wang, Çin’in Güney Kore’nin THAAD konusundaki hamlelerini yakından izlediğini ve bu konuda Güney Kore ile her düzeyde iletişim kurmaya devam ettiğini belirtti.

Wang, “Güney Kore tarafı, Çin Devlet Müşaviri Wang Yi ve Güney Kore Dışişleri Bakanı Park Jin’in geçen yıl Ağustos ayında Qingdao’da yaptıkları görüşmede vardıkları anlaşma doğrultusunda THAAD konusunu uygun şekilde değerlendirmeye ve yönetmeye devam ediyor. ikili çıkarlarda bir dayanak noktası oluşturuyor. Umuyoruz ki bu onun bir bağlantı kurmasını engelleyecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu