Haber

Bursa’da yabancıların yaşadığı mahallelerde sıkı denetim

Bursa’da yabancıların yaşadığı mahallelerde sıkı denetim

BURSA – Bursa’da Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda yabancı uyrukluların yoğun olduğu bölgede sıkı denetim gerçekleştirildi. Şüphelilerin kimliklerini de sorgulayan Bursa polisi; Aynı zamanda zabıta, gıda ve maliye memurları ile birlikte girdikleri dükkanları da inceledi. 6 işletmeye ruhsat ve vergi levhası olmamasından, 2 işletmeye mali yönden toplam 303 bin lira ceza kesildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekiplerinin koordinasyonunda yabancıların yoğun olarak yaşadığı Yavuzselim Mahallesi Hayrettinoğlu Caddesi, Su Deposu Caddesi, Arabatayağı Mahallesi ve Çınarönü Mahallesi’nde denetim gerçekleştirildi. Maliye Bakanlığı yetkilileri, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve Emniyet Müdürlüğü personelinin katıldığı asayiş uygulamasında hem şüpheli kişiler hem de işyerleri derinlemesine incelendi. Zabıta ekiplerince yapılan kontrolde 40 işyeri denetlenirken, 6 işyerine ruhsatsızlık ve vergi levhası olmamasından 303 bin lira ceza kesildi, 2 işyerine mali yönden ceza kesildi, 170 kişi UYAP tarafından sorgulandı.

Yavuzselim Mahallesi Hayrettinoğlu Caddesi, Su Deposu Caddesi, Arabatayağı Mahallesi ve Çınarönü Mahallesi çevresinde başta olmak üzere kent genelinde 3 saat süren Suriye asıllı kişi ve dükkanlara yönelik denetimler gerçekleştiren Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, uygulamanın bozulduğunu duyurdu. vatandaşların huzuru ve güvenliği için devam edecekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu