Haber

Bursa Büyükşehir’de toplu pazarlık sevinci

BURSA (İGFA) –Sahne’deki tarihi belediye binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bugün yapılan protokolle ekiplerle işçilerle ilgili süreci tamamladıklarını söyledi.

Toplu iş sözleşmesinin geçerlilik süresinin 21 ay olduğuna ve 9 aylık sürenin ilk 6 ayında en düşük ücrete yüzde 35 zam yapıldığına işaret eden Lider Aktaş, “2023 yılı Ekim ayı itibariyle Türkiye’de enflasyon oranları oluştu. Son 3 aylık (Temmuz, Ağustos ve Eylül) Ayrıca geriye dönük son 6 aylık enflasyona ek olarak Ocak ve Temmuz 2024 için 2 puan sosyal yardım payı eklenecektir. Ekip çalışanlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy, sözleşmeyi enflasyonun üzerinde bir artışla imzaladıklarını belirterek, düzenlemenin çalışanlar için hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İdris Ersoy ve sendika 2 Nolu Şube Başkanı Enes Şeker arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu