Teknoloji

Bir Yayıncı, Özel Skyrim Kostümü Üretti: Acı Hissedilebiliyor!

Ünlü bir yayıncı tarafından özel Skyrim kostümü üretildi. Bu sayede, oyundaki karakterinin yaşadığı acıyı bire birde hissedebildi. Peki bu nasıl mümkün olabildi? Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: The Elder Scrolls 6’nın Erken Safhadaki Aşaması Oynanabilir Durumda


Bildiğiniz gibi Ubisoft ile OWO bir anlaşmaya gitmiş Assassin’s Creed Mirage için dokunsal geri bildirim desteği olan bir kıyafet üretmek için kolları sıvamışlardı. Bu sayede, ana karakterimiz Basim’in oyunda hissettiği acıyı bizzat hissedebilecektik. Şimdi bunun bir benzeri de Bethesda Game Studios tarafından geliştirilmiş The Elder Scrolls oyunu için gündeme geldi. GingasVR tarafından üretilen özel Skyrim kostümü ile karakterimizin oyun içinde hissettiğini hissedebileceğiz.

GingasVR, Özel Skyrim Kostümü Üretti!

FalloutVR ve SkyrimVR oyunlarını oynaması ile tanınan yayıncı, 15 bin Dolar harcama yaparak bir sanal gerçeklik kurulumu oluşturdu. Oyunu oynarken aynı acıyı gerçek hayatta da taklit eden bir kostümü ekipmanlara ekledi ve yaşadığı deneyimi kayıt altına aldı. Dahası ise, direkt olarak vücuduna giden elektrotları kullanarak sanal gerçeklik üzerinden gerçek acıyı yaşatan söz konusu cihazı da takiplerine gösterdi. Bu noktada, gerçekliğin yoğunluğunu ayarlamak için farklı modlarının olduğu da söyleniyor.

Bu modlar sayesinde nesnelerin daha gelişmiş ve gerçekçi görünmesi, beden hareketlerinin daha iyi algılayabilmesi ve üç Vive izleyici ile oyun içi hareketlere dönüştürülmesi sağlanıyor. Oyun içindeki havayı da aynı şekilde hissedebilmek için bir vantilatörden destek alıyor.

Tabii bu vantilatörü çalıştırmasının bir diğer sebebi, oyunda ateş püskürten ejderhalar ile mücadele sırasında o ateşin sıcaklığını hissedebiliyor olması. Giydiği yelek benzeri kıyafet sayesinde de oyun içindeki darbeler ve benzere temas durumlarında doğrudan o hissi gerçek hayatta da hissedebilmeyi mümkün kılıyor.

Yayıncının paylaştığı videoda dikkat çeken bir diğer nokta ise, OpenAI’ın NPC’si sayesinde oyun içindeki karakterlerle anlık olarak “gerçek zamanlı” iletişimler kurulabilmesi oldu.

narlidere-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu