Haber

Avukat, İstanbul’da tuvalette unuttuğu silahının çalındığını iddia etti

İstanbul’da müvekkiliyle görüşmeye Kocaeli’den giden Ufuk Cem Yanar isimli avukat, ruhsatlı tabancasını benzinlikte girdiği tuvalette unuttu. Kamera kayıtlarını inceleyen avukat, kısa sürede arkasından tuvalete giren 3 kişinin şüpheli hareketlerle olay yerinden ayrıldığını gördü. Şikayetçi avukat, tabancasının rastgele bir hatada kullanılacağından korkuyor.

Kocaeli’de ikamet eden Ufuk Cem Yanar isimli avukat, müvekkiliyle görüşmek üzere 10 Ağustos’ta İstanbul Esenyurt’a gitti. Görüşmenin ardından tuvalet ihtiyacını karşılamak için benzinliğe giren Yanar, ruhsatlı tabancasını konsolun üzerine bıraktı. Ellerini yıkadıktan sonra otomobiline binen Yanar, yaklaşık 4 dakika sonra silahının yanında olmadığını anlayınca tekrar akaryakıt istasyonuna gitti. Silahını koyduğu yerde bulamayan Yanar, güvenlik kamerasını izleyince arkasından 3 kişinin tuvalete girip şüpheli hareketlerle uzaklaştığını fark etti. Güvenlik kamerası kayıtlarını alan avukat Yanar, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

“Kayıtlarda görünen kişilerin silahı aldığını düşünüyorum”

Müvekkiliyle görüşmek için Kocaeli’den İstanbul’a gittiğini söyleyen Ufuk Cem Yanar, “İhtiyaçlarımızı karşılamak için Esenyurt’ta bir akaryakıt istasyonunda durduk. Akaryakıtımızı aldık, görüşme yapıyorduk. Sonra ben tuvalete gittim. .Belimden taşıma ruhsatlı tabancayı alıp konsolun üzerine koydum.Elimi yıkayıp yıkadım.Çıktıktan yaklaşık 3-4 dakika sonra tabancamın belimde olmadığını fark ettim.Hızlıca gittim. dönüp silahımı aradım ama koyduğum yerde olmadığını fark ettim.Acil durum akaryakıt dairesi yetkilileriyle görüşerek kamera kayıtlarını inceledim.” Hareketlerle dışarı çıktığını gördük. Kişilerden birinin gömleğini çıkarıp eline aldığını, diğerinin ise kamera olup olmadığını kontrol etmek için hareketler yaptığını fark ettik. İstasyonun dışını gören kamerada şahsın iki kez belini kontrol ettiğini gördük. Sanırım kayıtlarda görünen kişiler silahı aldı” dedi.

“Silahla yaralama veya öldürme halinde mahkemede sanık olarak yargılanacaksınız”

Olayın ardından karakola gittiğini söyleyen Yanar, “Taşıma ruhsatlı olduğunu söyleyerek silahımın seri numarasını bildirip çalıntı kaydı oluşturdum. Cinayet işlenirse mahkemede fail olarak yargılanacaksınız. Bunun için en yakın kolluk görevlisine derhal haber verilmelidir.Daha sonraki süreçte kabahat işlenmişse beraat için bu işlemleri yapmanız gerekir.Aksi takdirde 3-4 yıl süren davalarda, Telafisi mümkün olmayan kayıplar gündemde.

“2 dakikalık periyotta bile telafisi mümkün kayıplar meydana gelebilir”

Avukat Yanar, “Kişinin taşınırını bilmeden alan kişi 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası alıyor. Taşıma ruhsatı olan silahlar ruhsat sahibine büyük sorumluluklar yüklüyor. Bir suç işlendiğinde ilk muhatap siz olacaksınız. Silahın ruhsattaki seri numarasından dolayıdır. Bu nedenle silaha çok dikkat edin. 2 dakikalık bir süre içinde bile telafisi mümkün olmayan kayıplar meydana gelebilir” dedi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu