Haber

Artvin’de çıkan yangında 5 ev ve 2 ahır kullanılamaz hale geldi

ARTVİN merkeze bağlı Hızarlı Köyü’ndeki bir evde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle çevredeki evlere de sıçradı. İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında 5 ev ve 2 ahır, 2 ahır ve 1 traktör kullanılamaz hale geldi.

Merkeze bağlı Hızarlı Köyü’nün Aliağagil Mahallesi’ndeki bir evde yangın çıktı. Şu anda bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın kısa sürede yayıldı. Rüzgârın da etkisiyle büyüyen yangın, köylülerin tüm çabalarına rağmen çevredeki diğer evlere de sıçradı. Ahşap evler ve ağır ambarlar ateş toplarına dönüştü. İhbar üzerine köye itfaiye, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangın, grupların müdahalesiyle kontrol altına alınırken, 2 katlı ahşap binada Durmuş Aydın, Cemal Aydın, Aslan Aydın ve Nuriye Aydın’a ait 4 ev ile yanlarındaki Casim Atalay’a ait ev kullanılamaz hale geldi. Yangında 2 ahır, 2 ahır ve bir traktör de hasar gördü. İtfaiye ekipleri soğutma çalışmalarını sürdürürken, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

‘HİÇBİR CAN KAYBI MİNNETTAR DEĞİLDİR’

Yangınla ilgili açıklama yapan Vali Yılmaz Doruk, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, “Belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında evlerin tamamı yanmasına rağmen maalesef yangın çıkması sevindirici. can kaybı yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu