Ekonomi

Araç fiyatlarında yatay seyir devam ediyor

sahibinden.com’da yayınlanan ilan bilgilerinden hazırlanan sahibindenndex Kasım Araç raporuna göre, 2016 model yılı ve sonrası araç satıcılarının talep ettiği fiyatlarda yatay seyir dördüncü ayda da devam ediyor. Bu model yıllarındaki araçların fiyatları Temmuz ayı sonundaki fiyatlarıyla aynı kalıyor.

Satılan otomobillerin yakıt türleri incelendiğinde hibrit ve elektrikli araçların paylarındaki artışın devam ettiği görülüyor.

Rapora göre ayın en çok reklamı yapılan kategorisi Otomobil oldu. Ayarlama; Minivan & Panelvan, Motosiklet, Off-road/ SUV & Pick-up ve Ticari Araç kategorileri ile devam etti. Marka & Model sıralamasında Renault – Clio birinci oldu. Ayarlama; Renault – Megane, Opel – Astra, Volkswagen Passat ve Ford Focus ile devam etti. Arazi / SUV & Pick-up kategorisinin marka sıralaması Nissan, Volkswagen, Land Rover, Peugeot ve Dacia oldu.

sahibindenx Vasıta raporuna göre Kasım ayında en çok beyaz, gri, siyah, gümüş gri ve kırmızı dizel yakıt türü ve model yılı 2016 olan araçlar açıklandı.

Tüm ilanların 26 adedi 200.001 – 300.000 km aralığındaki araç ilanlarıdır. Fiyatlara baktığımızda 250.0001- 500.000 TL aralığı 40,8 ile en çok ilan verilen fiyat aralığı oldu.

sahibinden kasım ayında açıklanan bakanların en çok ilgisini çeken markalar sıralamasında Renault başı çekerken; Sıralama Volkswagen, BMW, Mercedes Benz ve Fiat ile devam etti. Araçlar en çok gece 21:00-22:00 saatleri arasında görüntülendi ve reklamların ortalama görüntülenme süresi 9 dakika 41 saniye oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu