Haber

Antalya’da yangın devam ediyor mu? Antalya’da çıkan yangın söndürüldü mü? Antalya Kemer’de yangın söndürüldü mü, son durum nedir?

antalya Yangın devam ediyor mu? Son günlerde çıkan yangın nedeniyle sorusu internetteki arama motorlarında sorgulanıyor. İzmir’in Kınık ilçesi, Çanakkale ve antalya Kemer ilçesinde çıkan orman yangınları hala kontrol altına alınamadı. Peki, antalyaYangın devam ediyor mu? antalya Yangın söndürüldü mü? Antalya Kemer’de yangın söndürüldü mü, son durum nedir?

ANTALYA’DA YANGIN SÜRÜYOR MU?

Antalya’nın Kemer ilçesinde orman yangınını söndürme çalışmaları gece görüşlü helikopterler ve karadan müdahale ile devam ediyor. Göynük Değirmendere Mahallesi’ndeki ormanlık alanda önceki gün saat 21.08 sıralarında çıkan yangını kontrol altına almak için gruplar müdahale ediyor. Kara ulaşımının zorlaştığı bölgede gün içerisinde yangına müdahale eden 10 uçak ve 27 helikopter, havanın kararmasıyla çalışmaları durdurdu.

Uçak ve helikopterler yerine 3 gece görüşlü itfaiye helikopterleri ile havadan müdahale devam ediyor. Helikopterler alçalarak denizden aldıkları suyu yanan bölgelere taşıyarak söndürme çalışmalarına destek oluyor. Öte yandan 73 arazöz, 7 iş makinesi, 654 işçi ve itfaiye aracına karadan müdahale edildiği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu