Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.184 lira seviyesinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından süreci 1.184 lira seviyesinde görüyor.

Dün ons fiyatına paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı yüzde 1,23 artışla günü 1,181 liradan kapattı.

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 10,35’lik prestijle bir önceki kapanışın %0,25 üzerinde 1,184 liradan süreci görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.940 liradan, Cumhuriyet altını 7.870 liradan satılıyor.

Dün günü yüzde 1,3’lük kazançla 1.954 dolardan kapatan altının ons fiyatı, ilerleyen dakikalarda 1.958 dolardan işlem görüyor.

ABD Merkez Bankası (Fed) dünkü toplantısında politika faizini 25 baz puan artırarak %4,50-4,75 aralığına yükselterek 16 yılın en yüksek seviyesine çekerken, bugün gözler merkezin para politikası kararlarına çevrildi. Avrupa ve İngiltere bankaları.

Fed Lideri Jerome Powell dün düzenlediği basın toplantısında ilk kez enflasyonu düşürme sürecinin başladığını ve bu cüretkar olsa da enflasyonun her zaman aşağı yönlü bir yolda olduğundan emin olmak için daha fazla kanıta ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Para piyasalarındaki fiyatlamalarda Fed’in önümüzdeki ay yüzde 83 olasılıkla faiz oranlarını 25 baz puan artıracağı tahmin edilirken, bankanın Mayıs ayı itibarıyla faiz oranlarını sabit tutacağı tahmin ediliyor.

Bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) faiz oranlarını 50 baz puan artırması bekleniyor.

Analistler, veri gündeminde ABD’deki fabrika siparişleri ve haftalık işsizlik uygulamalarının ön plana çıktığına işaret ederek, teknik olarak altının ons fiyatında 1.930 doların takviye konumunda olduğunu, 1.980 dolar ve 2.000 doların ise takviye konumunda olduğuna dikkat çekti. direnç konumunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu