Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.167 lira seviyesinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı yükselişle başladığı haftanın ardından süreci 1.167 lira seviyesinde görüyor.

Cuma günü ons fiyatına paralel olarak fiyatını kaybeden altının gram fiyatı yüzde 0,1’lik düşüşle günü 1,165 liradan kapattı.

Altının gram fiyatı, yeni haftanın yükselişle başlamasının ardından 10,30’daki prestijle bir önceki kapanışın yüzde 0,17 üzerinde 1,167 lirada süreci görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 1.910 liradan, Cumhuriyet altını 7.760 liradan satılıyor.

Cuma günü günü yüzde 0,17 kayıpla 1.926 dolardan kapatan altının ons fiyatı, ilerleyen dakikalarda 1.929 dolardan işlem görüyor.

Geçen hafta açıklanan veriler ABD ekonomisinin “yumuşak iniş” yapabileceği yönündeki beklentileri güçlendirirken, bu haftaki yoğun makroekonomik veri takvimi ve merkez bankalarının para politikası kararları yatırımcıların odak noktasında olacak.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) Çarşamba günü politika faizini 25 baz puan artırmasının kesin görüldüğünü, Perşembe günü ise Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) politika faizini artırmasının öngörüldüğünü belirtti. 50 baz puan. .

Bugün Almanya’da Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH), Euro bölgesinde tüketici güven endeksi ve ABD’de Dallas Fed imalat sanayi endeksinin takip edileceğine değinen analistler, teknik olarak altının 1.920 dolarlık ons ​​fiyatının destek konumunda olduğunu söyledi. pozisyon, 1.960 $ ve 1.980 $ direnç pozisyonu. dikkat.

incesuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu