Teknoloji

Akkuyu NGS Sahası Açık Kapı Gününe Ev Sahipliği Yapacak

Akkuyu NGS Bölgesi Açık Kapı Gününe Ev Sahipliği Yapacak

Açık Kapı Günü’nü canlı olarak takip eden izleyiciler, Türkiye’nin ilk nükleer santral projesini tanıyarak nükleer enerji hakkında daha fazla bilgi edinebilecek.

Akkuyu Nükleer Santrali (NGP) bölgesinde her yıl düzenlenen Açık Kapı Günü etkinliği bu yıl 25 Kasım’da gerçekleştirilecek. Mersin bölgesi sakinleri ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hem nükleer enerji hem de ülkenin ilk nükleer santral projesi hakkında farkındalık kazandırmayı amaçlayan etkinlik sayesinde dileyen herkes, aklına takılan her şeyi yetkililere sorabilecek. Nükleer enerji, mühendislik ve Akkuyu NGS projesi merak ediliyor.

Soru sormak isteyenler 21 Kasım’a kadar en geç 15 saniye içinde fotoğraf gönderebilirler. [e-posta korumalı] . adresinize gönderebilirsiniz. Bu soruların bir kısmını AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’den bir yetkili yanıtlayacak. olay sırasında. Diğer sorularınız e-posta yoluyla yanıtlanacaktır.

En iyi soruları soranlara da sürpriz ödüller verilecek.

Akkuyu NGS bölgesinde kurulacak bir stüdyoda gerçekleşecek etkinlik, AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin resmi YouTube kanalı üzerinden Türkçe, Rusça ve İngilizce olarak canlı yayınlanacak.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva’nın izleyicilere hitap edeceği etkinliğin moderatörlüğünü ünlü bir Türk televizyon sunucusu üstlenecek. Yayın sırasında katılımcılar, Akkuyu NGS projesinin mevcut durumu, projenin 2023 yılındaki en önemli faaliyetleri ve yakın geleceğe yönelik planları hakkında bilgi alabilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! evden eve nakliyat
uğurmumcu evden eve nakliyat
beykoz eşya depolama
Başa dön tuşu