Haber

Afyonkarahisar Valisi Yiğitbaşı depremzedelerin ailelerini ziyaret etti

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen ve kentte kalan aileleri ziyaret etti.

AFAD tarafından otel, yurt ve pansiyonlara yerleştirilen depremzedelerin ziyaretlerinin ardından Yiğitbaşı, Afyonkarahisar’da yaşayan depremzedelerle de kendi imkanlarıyla bir araya geldi.

İstiklal Mahallesi’ndeki bir konutta 25 günlük Miraç isimli bebekleriyle yaşayan aileyi ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, beyin sarsıntısının yaralarını her zaman kurumlarla saracaklarını kaydetti.

Yiğitbaşı, buraya geldikleri ilk günden itibaren tüm kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla sorunları çözmeye çalıştıklarını belirterek, “Bugün itibarıyla ilimiz deprem bölgesinden 11 bini aşkın vatandaşımızı ağırlıyor. burada üniversite okumuş, kimi askerliğini yapmış, kimi de bir yakın arkadaşının daveti üzerine buraya gelmiş, inşallah Allah’ın izniyle birlik olmanın şuuruyla bu belayı geride bırakacağız. Burada bir ulus.” söz konusu.

Daha sonra Elbistan’dan gelip Veysel Karani Mahallesi’nde oturan 9 kişilik aileyle sohbet eden Yiğitbaşı, ailenin en küçük üyelerine çeşitli oyuncaklar ikram etti.

azdavayajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu