Haber

ABD’den skandal paylaşım! PKK/YPG’ye 20 ünite kan ve plazma yardımı yaptılar

Türkiye, Suriye ve Kuzey Irak’a “Pençe Kılıç” hava harekatı gerçekleştirdi. Hava harekatı kapsamında terör hedefleri başarılı bir şekilde vurulurken kara harekâtı beklentisi güçlendi. Hava operasyonunun yankıları sürerken ABD’den skandal bir adım daha geldi.

“20 ÜNİTE KAN VE PLAZMA VERİLDİ”

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), omurgasını terör örgütleri PKK/PYD/ YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’ne yaptığı yardımı toplumsal medya üzerinden paylaştı. Paylaşımda “Misyonumuzun bir parçası olarak Suriye’deji SDF ortaklarımıza 20 ünite kan ve plazma verildi” sözlerine yer verildi. Tıpkı paylaşımda ABD’nin desteğinin süreceğinin altı çizildi ve “Bölgede istikrarı yeniden sağlamak için ortak çabayı sürdürmeye kararlıyız” denildi.

ABD’Lİ KUMANDAN YPG TÖRENİNDE

Hatırlanacağı üzere ABD Özel Kuvvetler Kumandanı olarak vazife yapan Jeff Dennis de, geçtiğimiz günlerde Suriye’de eğitim verdiği PKK/YPG teröristlerinin mezuniyet törenine katılmıştı. ABD’li kumandan Kelamda mezuniyet merasiminde bir konuşma yapmış, ”Başarınız ile gurur duyuyoruz. Bu seviyeye gelebilmek için zorlu bir eğitimden geçtiniz” demişti. ABD’li kumandan teröristlere muvaffakiyetlerinin devamını dilemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada !
Başa dön tuşu